BEAES

Balená voda

Kupujete balenou vodu v PET láhvích, nebo pijete tu z kohoutku? Věříte, že je nezávadná? Která balená Vám nejvíce chutná??

Nejlepší odpověď
quentos

my pijem z kohoutku, balená je víceméně byznys. Ale ne všude se dá z kohoutku pít – taková pražská nebo hradecká je přímo odporná… jinak jistě že je nezávadná, chlor v ní veškeré případné choroboplodné zárodky zničí (proto se tam taky dává). Jinak by se s ní ve vodárnách tolik nemazali…

Další odpovědi
ten který je

Balenou vodu kupuji a také používám vodu z kohoutku.Tak půl na půl.

anonym

Z kohoutku bych se napil v případě,že by šlo o život.Bydlím v Praze.

dudu

Podle mých přátel – hygieniků je, alespoň v místě mého bydliště, voda ze sítě téměř na úrovni vody pro kojence. Používání balené vody v našich podmínkách je obrovský marketinkový úspěch dodavatelů a nepříliš dobrá známka pro nás spotřebitele, protože dobrovolně spolu s PET lahvemi platíme cca 7000 korun za kubický metr, což je 100× více, než máme k dispozici z vodovodu.

ReHu

Pokud to jde ani jedno ani druhé. Téměř.
Balená voda je OBROVSKÝ byznys se spoustou vyjímek. Když vidím to skladování v mrazu či sluníčku, a kolik článků jsem již četla, že to obsahuje to či ono, co vůbec nemělo, také jsem si už lokla nějakého ......, tak balenou pokud možno ne.
Co se týče vody z kohoutku, tak také ne vodu městskou. Tedy neupravenou. CCa 3 roky jsem pila vodu studniční, ale filtrovanou. Pak jsem si zapomněla do tělocvičny vzít pití a napila se z kohoutku, přes tu žízeň jsem vypila necelé 2 dcl, běžně vypiji 1 – 1,5 l. Také tam jde o to, že vodárny odpovídají za kvalitr vody ve fázi výstupu od dodavatele. Jenže, vodovodní řád je tu již pěkných pár desítek let. Nově je zaveden pouze částečně. I doma uznali, že čaj v práci (městská voda) chutná jinak než doma s vodou filtrovanou. A když už jsme u toho, na filtru záleží také velmi moc. Nemůže to být filtr, který z vody udělá „destilku“, ale ty stolní (konvicové) filtry také nejsou moc platné. Zachytí pouze mechanické nečistoty a ty pidi částečky také ne.
Jeden známy má filtr, který vodu sice filtruje, ale na 1 l filtrované vody mu proteče cca 7,5 l mimo. To se mi zdá silně neekonomické a tudíž i drahé.
Já mám zkušenosti s eSpringem. Sice něco stojí, ale voda se dá i popíjet a v žaludku netlačí. A pokud je koupený v akci, jsou i na cartridge, vyplatí se velmi 🙂. R.

afro.minerva

Piju vodu z kohoutku. Balenou vodu jsem pila jenom v těhotenství a když jsem výhradně kojila. Kdyby náhodou. Ale od té doby, co mi malá pěkně papá příkrmy, tak používám balenou kojeneckou vodu jenom pro ní na čaje a při vaření příkrmů.

Michal

Piju vodu z kohoutku ,v Praze,nevím jak jinde ,je to nejvíc hlídaná voda. Jinak mám rád Magnesii.

Vicki

Piju vodu z kohoutku a jedinou balenou vodu kterou koupím je neperlivá Magnesia.

panenka

my pijem vodu z kohoutku

anonym

Mila Beaes,ja piji z kohoutku.Ale chci ti napsat co se mi prihodilo,koupili jsme si domek a za 2 leta jsem chtela prodavat svou zmrzlinu,no jaky byl pro mne sok,kdyz hygiena(kontrola)mi rekla,ze nemohu pro zavadnost vody(PRO NE NEBYLA PITNA)zmrzlinu prodavat.A ja ji vesele 2 roky pila i ma rodina.Tak jsem chtela vodu platit co by uzitkovou,ale to mi take neproslo.Tak jsme domek prodali a jsme jinde.

cukrar

Z kohoutku

LB

Dlouhý čas jsem pila jen balenou, teď už jen z kohoutku, slyšela jsem, že je to lepší (zdravější i levnější). Jen by mě zajímalo, co s chlorem. Někdo si nechává vodu odstát, aby chlor vyprchal. Také jsem s tím začala, ale nevím, jak dlouho se ta voda dá pak ještě pít, pravděpodobně nedopitá by se měla druhý den asi vylít, co myslíte? :))

iwetax

Piju perlivou balenou nebo mi přítel přinese z práce sifon. Z kohoutku bych nepila, bydlíme kousek od čističky tak smrdí chlorem. Nesmí se používat pro kojence.

Nuk nuk

Piju vodu z kohoutku. Podle všech mě dostupných informací je na většině území ČR zdravotně nezávadná a dokonce zdravější, než balená (ba dokonce zdravější než balená voda označovaná za kojeneckou). Narozdíl od balené vody podléhá častým hygienickým kontrolám. Balená musí splňovat jen určité podmínky, než jde do prodeje.

Pro Quentose: Nevím, hradeckou posoudit nemůžu. Co se týče pražské, chuťově to žádná sláva není, ale i ta je zdravotně v pořádku.

anetadela1

Taktéž pijeme vodu z kohoutku.

AVATAR666

PIJU zkohoutku ale rodice si kupujou balenou