annas

„Až já budu velká, bude ze mě selka…“ zpívá se v jedné lidové písni. Jak se vyvíjely vaše touhy po povolání?

Zdroj. Zaslechla jsem téma v sobotním pořadu Noční linka ČRo.

Nejlepší odpověď
elkon

O nějaké touze nemůže být řeč. Protože mé potenciálně budoucí povolání v té době nebylo nic, co by se nedalo splnit. Měl jsem ale štěstí v tom, že když jsem pobýval o prázdninách u babi a to hlavně pak ke konci školní docházky, jsem pak zkoušel kde co a věděl jsem i díky dědovi, že bych mohl být manuálně zručný. Takže jsem se výběrem trefil do toho správného povolání a nikdy jsem nelitoval. Tu práci jsem dělal celý život až do důchodu a nakonec se mi i povedlo vydělávat tolik peněz, že mám nadprůměrný důchod, což je paráda, takže mi nic nechybí.

Další odpovědi
jirka F

Chtěl jsem být klimatolog, ale rozmyslel jsem si to neboť je tento vědní obor náročný. Tak jsem se nakonec vyučil zahradníkem. Teď jsem ale závislý na ID protože mám často i třeba do měsíce epileptický záchvat.

agentpv

ve 4 letech zloděj – abych nemusel chodit do práce
v 5 letech kouzelník – vyčaroval bych peníze a neskončil v base jako zloeděj
v 6 letech zedník
v 8 – 12 letech automobilový závodník
13 let – automechanik
od 14 – jsem nevěděl, vyučil jsem se v nejbližším učilišti elektrikářem
po vojně jsem byl Mistrem na učňáku kde jsem se vyučil a maturoval
od 29 do 39 – jsem byl pedagog volného času na DDM
po 44 – pak archeolog a průvodce na zámku, v synagoze …
od 54 – úklidová služba a částečný invalidní důchod = nemusím až tak moc chodit do práce – konečně splněná dětská touha…

orwell

Od malička mě přitahovaly vrtule, tudíž pilot. Zdraví ovšem zasáhlo (spíš lékaři s vakcínou) a musel jsem zvolit náhradní řešení – elektrotechniku. Té jsem se držel, a vlastně držím až dosud. Takže dost nezajímavý vývoj.