Usoman

Co mám dopsat do popisku videa,aby mi ho na youtube nesmazali za porušení autorských práv??

Čau :) Mám takový problém You Tube mi kvůli autorským právům smazal jedno video nej scén z jednoho českého filmu, kde jsem měl docela dost zhlédnutí. Nyní chci dát na You Tube další video, tentokrát dokument od Discovery Channel, co bude mít asi tak 90 minut, ale bojím se dalšího postižení. Nevíte co mám udělat, aby se to nestalo, třeba co mám napsat do popisku zda nestačí tam napsat jen to Discovery, režiséra a že je to jejich video ne moje + s poděkováním jak skvělý dokument natočili? Nebo jestli mám napsat You Tubu tady v ČR, aby mi schválili vložení videa na YT? Když jo tak mi napište jejich email nebo něco. Fakt se v tomhle právu nevyznám a nevím co přesně v tuhle chvíli udělat. Pomozte prosím. Chci si jen nahrabat zhlédnutí, zpeněžit to nechci peníze mě nezajímají spíš mi jde o to, aby o mě lidé věděli. Jinak mi je 16, ne 10.

Nejlepší odpověď
a623682@drdr

odpoved je jednoducha. nahranim programu stazeneho z discovery jednoznacne porucuje autorsky zakon. je treba dodavat jeste neco?
a na co potrebujes zhlednuti, kdyz video nechces monetizovat?

Další odpovědi
Lamalam

K čemu ti je velký počet shlédnutí videa, které není tvoje?

Maže to automat, kterej prohledává shodu obrazu z databáze.
Nepomůže nic… pokud to není tvoje tvorba tak ti to prostě smažou.

ivzez

V 16 letech už bys měl vědět,
že zákony jsou k tomu, aby se dodržovaly,
nikoliv obcházely nebo porušovaly.

Pokud nechceš, aby ti YouTube mazal videa,
přidávej pouze svá vlastní.

Sestříhaná videa z filmů jsou krádeží
a porušováním autorského zákona.

A je úplně jedno, že to někomu zatím prochází.
Jsi-li rozumný (a v 16 letech už bys mohl),
budeš zveřejňovat jenom své vlastní věci
(= nebudeš krást).

Emefej

Natoč vlastní dokument o délce 90 minut a máš po starostech.

Usoman

No ale proč ostatní jiní uživatelé tam mohou přídávat a nic se jim nestane, automat jim nic nemaže. Teď nemyslím uživatele jako například National Geographic ale třeba dexik152 :)