Martas

Je lepší auto KIA s motorem na naftu, nebo benzín?

Mám zájem si koupit nové auto KIA Carens, prosím o radu, zda koupit vůz s motorem na naftu, či benzín.
Kdo máte zkušenosti, prosím napište. Děkuju.

Odpovědi
gecco

Záleží na plánovaném nájezdu…
___
Jinak konkrétně Carens nedoporučuju, má ji známý a konkrétně brzdy stojí za houby (za cca 60 tisíc měnil 3× kotouče, z toho 2× v záruce) – a není to špatný řidič… A nemyslím, že to bude problém jen tohoto modelu.

postcd

četl jsem z více zdrojů, že naftovým motorům více než benzinovým škodí jízda se studeným motorem. Pokud se s autem často startuje a motor často vychládá a nebo se za krátkou jízdu ani pořádně neohřeje, tak mi z toho vyplývá spíše benzin. Na dálnici asi spíše nafta. Jsem amatér a nerozumím tomu ale na netu najdete spousta porovnání a diskuzí na téma.

Klaproth

Na takhle obecně položenou otázku se nedá odpovědět. Oba systémy mají svá plus i svá mínus.

Emefej

Ano, pro někoho je výhodnější vznětový motor. Ano, pro někoho je výhodnější zážehový motor. Ano, někomu může vyhovovat i automobil KIA.