nikolkap

Asi budu vypadat jako idiot ale co to je ročenka??

??Prosím potřebuji to nutně vědět!!

Nejlepší odpověď
Damiana

Říká se tomu i almanach nebo sborník. Je to výroční kniha, která obsahuje soupis veškerých důležitých událostí v dané instituci za rok.
Známá je třeba jako školní sborník maturitního ročníku. Jsou tam fotky všech studentů, učitelů, zajímavosti o nich, popis jejich zážitků, úspěchů, příhod, pokusů a účastí v některých soutěžích apod. Je to vlastně taková pamětní kronika pro absolventy, zaměstnance nebo klienty.

Další odpovědi
Michal Kole

Je to soubor záznamů z daného roku v určité oblasti

Více na:
http://wikipe­dia.infostar.cz/y/y­e/yearbook.html

fcoop

Je to v podstatě bilanční zpráva nějaké organizace. Takové shrnutí toho,co se"někde" stalo za 1 rok,úspěchy,ne­úspěchy---------v podstatě cokoliv,záleží to na tom,KDO ročenku vydává.
Jedna z nejznámějších „ročenek“ je tzv. „Zpráva o stavu Unie“ – určitě víš,o co jde.
Doplňuji:
Nebudeš – od toho tyto stránky jsou.