Killerko

Ako sa volá obyvateľ hongkongu?

Nejlepší odpověď
iceT

Že by Číňan?

Další odpovědi
annas

Měl by to být Hongkon-žan, honkong-ský obyvatel, obyvatel Hongkongu

Na netu se uvádí Hongkon(g)-čan .. ale neodpovídá to hláskovým změnám, řekla bych, že je jméno utvořené podle výslovnosti g jako k, tedy k se mění v č.

Podle pravidel o změn souhlásky se totiž g mění v ž stejně obyvatel Konga = Kon-žan – jak uvádějí PČP. to ž j sorávné, protože g/ž je v jiné pozici než g u Hongkongu. .

Doplňuji:
Jinak jste se měl zeptat, kdo žije v Hongkongu – když je otázka tak položená, jde o obyxvatelské jméno, vztah k místu, ale mmohou tam žít i jiní obyvatelé, původem z kteréhokoliv města i země, ale jsou započítání do počtu obvyvatel Hongkongu, takže obyvatel je tolik a tolik, z toho je x Číňanů, y Angličanů, z Australanů atd,.,

V Praze žijí Češi, a další národnosti třeba cizinců, ti , tvoří Pražany, tedy jsou obyvatekili Prahy.

Obyvatel Prahy je Pražan, Olomouce – Olomoučan, Brna – Brňan… ale může v těchto městech žít Čech, Moravan, Slovák, Němec. .Stejně jako v Hongkongu žijí Číňané.

T

marci1

93,6 % Číňanů, obyvatelé Hongkongu.

I když se Hongkong chová skoro jako samostatný stát tak stále spadá pod Čínu.
Takže jak píše iceT. Obyvatel Hongkongu se nazývá Číňan.

led

Z titulu štátnej príslušnosti je to Číňan (žíjúci v Honkongu), ale obyvatelia Honkongu nie sú len Číňania, i keď je ich väčšina, ale je tam väčšie množstvo národností, včetne pôvodných obyvateľov nečínskeho pôvodu, ktorých násilím behom storočí nútili sa hlásiť k Číňanom…
Myslím, že najbližšie je annas – Honkongčan
ostatné je, akoby ste Pražáka urobili Čechom, mali by ste pravdu, ale v určitom počte by ste ju nemuseli mať – je tam aj veľa Pražanov – Slovákov, Pražanov – Rómov, atď.

annas

Ad led. Děkuji. Dívala jsem se na národnostní složení . Nejvíce je samozřejmě Číňanů, ale dále zde žijí Filipínci, Indonésané, Pákistánci, Japonci, Thajci atd.