mhona

Ako sa volá cudzokrajná plodina, z ktorej sú požívateľné hľuzy aj struky?

Asi pred pol rokom som na internete narazila na rastlinu, ktorá sa dá pestovať aj v našich klimatických podmienkach..dajú sa jesť hľuzy (ako zemiaky), takisto aj struky a plody v strukoch.. len som si, bohužiaĺ, nikde nenapísala názov tejto plodiny.. viete, prosím, niekto, o čom hovorím? díky za radu :)…

Odpovědi
hanulka11

nevím zda nemyslíte- batáty – také se jím říká sladké brambory
Doplňuji:
jenže ty nemají lusky ,ale takové tobolky
tak jsem asi vedle .....

baghira

Jedlé hlízy i lusky má třeba letkočnělka hlíznatá, Psophocarpus longepedunculatus
http://botani­ka.wendys.cz/ci­zi/rostlina.php?108
Ale jestli se dá pěstovat i u nás, to netuším.

mhona

ďakujem za promtné odpovede, ale podľa obrázkov ani jedna možnosť nie je to čo hľadám.. :( akurát ma štve, že som tak blbá a rovno vtedy som si to nezapísala.. ak si dobre spomínam, pôsobilo to na mňa tak trochu ako mäsožravá rastlina :)

hanulka11

zkuste zavítat sem a podívat se
http://botani­ka.wendys.cz/sez­namp.php?6

hanulka11

ještě by to mohl být okřídleny bob ( Psophocarpus tetragonolobus )ten má hlízy i lusky obojí poživatelné