led

Ako sa v súčasnom imigračnom probléme politiky EU prejavuje „službukonajúca“ bojová jednotka EU BG?

Oficiálne médiá o tejto „armáde EU“ pomerne skromne mlčia.
Ide o systém rotovania bojových jednotiek členských štátov EU. Súčasný veliteľ EU BG je rakuský generál Wolfgang Wosolsobe. Do konca Júna2016 je v službe jednotka štátov Višegrádskej štvorky, tj. Poľsko, ČR, SR, Maďarsko (+Ukrajiny?).
Trochu ma zarazila práve tá Ukrajina ako nečlenský štát EU

Nejlepší odpověď
Drap

Ukrajina je vlastně jen demonstrací síly proti Rusku. Když se chce a je to žádoucí, mohou bojovat i nečlenové.