FlAsh_7

Akcie a investice?

Dobrý den, jak moc se inflace dotýká akcií a jejich zhodnocení(di­vidend)?

Odpovědi
Drap

Obdobně jako hotovosti. Ne však vždy. Záleží na míře inflace a a důvodech inflace.

Edison

Měna je stabilnější, než akcie. Už Ti to říkám po několikáté: Vykašli se na to, nebo vystuduj ekonomii.

Pepa25

Inflace přímo nesnižuje výnos akcií, naopak v době poměrně vysoké inflace a tedy konjunktury jsou výnosy z akcií obvykle nejvyšší. Neplatí to ale vždy (viz stagflace). Spíš by proto bylo lepší tvrdit, že inflace se zhodnocením (výnosem) z akcií přímo nesouvisí.

FlAsh_7

@Edison
Nevykašlu… 🙂

Edison

Tak se přihlaš na nějakou tu ekonomku!!