Zlatý

Ak použijeme nick niekoho v príspevku, podľa čoho a ako správne, podľa českého jazyka, píšeme privlastňovaciu koncovku?

Chcela som použiť nick v odpovedi, ale narazila som na problém. Niektoré nicky majú kombinované znaky napríklad (prosím o prepáčenie za použitie týchto nickov) iceT, UJUPK a podobne ako mám teda podľa pravidiel českého jazyka správne postupovať? - odpoveď iceT, otázka UJUPK - to je tiež jeden zo spôsobov, ale naozaj nie je iná správna možnosť?
Nechcem urážať city českých priateľov a chcem to správne použiť.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nevím, zda se nicky mají skloňovat či používat i jako přivlastňovací přídavná jména .Některé nemají charakter osobních jmen,, ale obecného pojmenování

.
Pokud nick takto používáme, pak bychom měli brát některé jako osobní jména, i když je to někdy těžké posoudit Jde-li o mužský nick, pak koncovka - -ův např. Quentosův nick - bereme jako osobní jméno. Jde-li o ženský tvar - třeba annasin nic - rovněž osobní jméno. .

Vezmu-li led = jinak obecné jméno, takže od něj se v češtině přivlastňovací jméno netvoří. Proto bych zde volila variantu nick Led. Co iceT? Také bych spíš brala nick iceT. Nebo brát jako zástupné osobní jméno? Někdy tvar přivlastňovací zní divně.

Nick UJUPK - pokud je psaný takto, tak neskloňovat, pokud třeba Ujupk - pak se dá skloňovat - do Ujupku či vytvořit přivlastňovací příd. jména.

Posuzovat individuálně, líbí se mně tvar, nebo nelíbí?

Další odpovědi:

Zlatý

osobně se držím klasických koncovek -ův, -ova pro mužské uživatele, -in / -ina (atd. podle rodu) pro ženské uživatele. Tedy např. iceTina otázka ;{)> myslím, že z gramatického hlediska je to nenapadnutelné. Váš způsob je též správný.
Doplňuji:
někdy by byl ovšem můj způsob příčinou vzniku nežádoucích mnohosmyslných tvarů, např. uživatel Hlada a "Hladův" příspěvek ;{)>

Pokročilý

myslím že zrovna u těchto příkladů je nejlepší nechat je v základním tvaru, tak jak to máte: odpoveď iceT, otázka UJUPK

Bronzový

Hehe ledova otázka, SteimlXova odpověď?
asi záleží na vkusu
a na nadhledu )

Diskuze k otázce

Zlatý

led

quentos,
skromne priznávam, že tento spôsob mi ukázala iceT v diskusii:
http://www.odpovedi.cz/…

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2739
Zlatý quentos 1322
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.