Zlatý

Ahoj,vyznáte se někdo v problematice dědického řízení?

Upřesním otázku- jedna moje známá má zdědit po rodičích peníze (její otec před asi půl rokem zemřel,matka je naživu).Věc se má tak,že té mé známé (jejich dceři) a bratrovi(jejich synovi) má být právníkem přečteno co kdo zdědil-ALE ten bratr té mé známé se pořád cuká ,protahuje to,prostě ho tam nemůžou nahnat.Takže dědictví se nemůže konat kvůli němu. Nevíte někdo CO S TÍM? Jak postupovat dál ,protože bůhví jak dlouho to ještě může trvat a jestli se vůbec chce dostavit-pokud vůbec se dostaví.A když ne-tak co s tím?
Doplňuji:
Od soudu je to odklepnutý že ten má dostat tolik a ona tolik a tolik.Ten právník(asi notář) už všechny právěže předvolal-a problém je,že ten její bratr jakože pořád nemá čas atd a už je to docela dlouho.Nikdo nechápe proč se cuká takhle,protože jde o dost peněz. Přeci není možný že když se jedna strana nedostaví tak druhá kvůli ní nebude dědit? Co s tím?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

K projednání dědictví se dědic dostavit nemusí. Stačí, pokud zastoupením své osoby pověří (zplnomocní) jiného účastníka řízení, nebo si určí právního zástupce, který jej bude u notáře zastupovat. Pokud má Tvoje přítelkyně s bratrem problém, tak ať mu zkusí nabídnout toto řešení. Když ani to nezabere, tak bych bratrovi sdělila, že pokud urychleně nezmění svůj postoj, tak že na něj podám žalobu o vyloučení z dědického řízení. Zkus se podívat do přiloženého textu.
Pro chování bratra Tvé přítelkyně se dá použít ustanovení o maření poslední vůle zůstavitele majetku, čili zemřelého (předposlední a také poslední bod). Mám za to, že dojde-li mu, že také nemusí dostat nic, mu hlavu rychle napraví.
Dědické řízení - výňatek:
•existence dědice a jeho způsobilosti
•způsobilost absolutní – dědicem může být jen ten, kdo je v době zůstavitelovi smrti naživu (neřeší se způsobilost k právním úkonů)
•způsobilost relativní – subjektivní aspekty; důvody dědické nezpůsobilosti:
•úmyslný trestní čin proti zůstaviteli, jeho manželovi, dětem nebo rodičům za života zůstavitele
•zavrženíhodné jednání proti poslední vůli zůstavitele = s cílem zničit nebo znehodnotit projev poslední vůle (závěť)
•pokud se uvedeného jednání dopustí po smrti zůstavitele, nebo vede k jeho smrti, je z dědictví vyloučen

Další odpovědi:

Zlatý

Dědické řízení musí vyřídit příslušný notář, a na tom je, aby všechny zúčastněné strany předvolal. Pokud je závěť uložena u právníka, tak je na právníkovi, aby to vyřešil.

Napadá mne jediné-určit opatrovníka,jestli soudní cestou,tak to poradí právník.

Diskuze k otázce

Zlatý

mojitek

To jsem si myslel že asi nějak takhle to bude.(Není to ale má přítelkyně,jen kamarádka ).Děkuji Očko,díky všem ;-)

anonym

Není podstatné, v jakém je vůči Tobě vztahu. Promiň. Potřebuje pomoct, tak jí řekni, ať se nenechá tlačit do kouta. Je smutné, když v rodině se vztahy kvůli majetku takhle pitomě zkomplikují.

Zlatý

mojitek

jj,já to uedl jen pro úplnost.A samozřejmě s tebou souhlasím,bůhví proč tohle dělá a co má vůbec za lubem.Podle toho co mi předtím říkala ,tak to bude dle mě pěknej vykuk.Ještě jednou děkuju a dobrou noc.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.