Illines

Ahoj,mate v oblibe sledovat nocni ci ranni oblohu?

Kolikrat jsem se snazila ji i vyfotit,ale moc se mi to nedari.Vsimla jsem si ze, neni vetsinou stejna,ale hodne ruznoroda a nekdy fakt nadherna.A co vy?Dik

Nejlepší odpověď
beer

Ano, také ji fotím. S tím focením je ale problém, poněvadž potřebný dlouhý čas udělá z teček čárečky..
Teď můžeš hned po setmění fotit nízko nad V obzorem Capellu, Jupiter a později nad JV obzorem i Sirius. Samozřejmě, svítí do toho ale Měsíc ))
Doplňuji:
No a pochopitelně souhvězdí Orion, teď je jeho období !
Nejraději fotím měsíc:
http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/570119/6.8­.__21.jpg

Další odpovědi
Funna

pokud se zbudím v době, kdy je ještě ranní obloha, tak určitě .-)

hanulka11

ano pozoruji a fotím… v noci se mi to moc nedaří ,ale jinak je nádhera co se někdy dá vidět

Čivava

miluji to!!!!!!!!!!! :D

mosoj

Kdepak ranní oblohu. Jedině tak v posteli, ale večerní a noční to ano.
Musíš s foťákem na stativ a volit dlouhé časy.

http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/570087/img_1850_1_­.jpg
Doplňuji:
Na přiloženém snímku je čas expozice 36 ", F 2,8, ISO 400. Žádné čárečky nevidím. To se začne ukazovat až při expozicích minutových. Je třeba pracovat i s ISO a clonou.
Kdo umí číst exif může se přesvědčit.

tom004

Bývá nádherná. S tím fotografováním, nevím jaký máš foťák, ale obecně platí, stativ, dlouhý čas. Většinou stačí nastavit symbol „nekonečno“ a potřebnou dobu expozice si aparát odměří sám.

venkovan

Sledování oblohy ve dvojici, často na voňavé a vyhřáté mezi, bývá celkem oblíbené.
na stojce (stráži) na vojně to byla taky zajímavá zábava – tak nějak i ten mír světa nám v takovou chvlíli mohl být i ukradený – noční obloha byla důležitější, než bdělá stráž.
Nicméně umělé osvětlení (světelný smog) nám požitek z nočního nebe sebralo.
Fotit – se stativem a na dlouhý čas a velkou citlivost.