LuK4S3k CZ

Ahoj mám problém s pády ovladače grafické karty.

Už delší dobu mám problém z pády ovladače grafické karty vždy se napíše že ovladač zobrazení amd driver přestal pracovat ale byl obnoven dělá mi to u nějakých her a hra se většinou zase sama nahodí vždy se jen kousne, tenhle problém se mi ale nepodařilo vyřešit. Ale teď mám jiný problém hraju hru Euro Truck Simulator 2 a vždy spadne ovladač Gpu a chvíly je monitor bez signálu a pak se to nahodí na plochu já hraju můžu mačkat plyn atd vše jak kdybych hrál ale vidím plochu a v levém horním rohu je černý obdelník směřující doprava a když idu na plochu a pak kliknu na hru to samé. Nevíte prosím jak na tu hru kliknout aby se neukázala zase plocha a jel jen zvuk ? Děkuji za každou užitečnou odpověď už vážně nevím co stím mám dělat.

PS: Když hru přes správce úloh nahrubo vypnu a zase zapnu zase to v pohodě jede. Ale mě to dělá hodně často a už mě to nebaví pořád znova zapínat.
Doplňuji:
GPU jsem kontroloval a nepřehřívá se. Zkusil jsem Update na nejnovější ovladač a těď když se to sekne tak modrá smrt…

Odpovědi
cochee

Zkus nainstalovat jinou verzi, tedy novější, ale neexistuje-li, zkus starší. Vyzkoušej dva až tři a pokud to bude dělat stále, pak je docela možné, že to není ovladačem, ovladač může sletět následkem hardwarové chyby. Nepřehřívá se GPU, měřil jsi to?
Doplňuji:
Vyzkoušel bych tedy ten ovladač staršího data. Pokud to i tehdy bude dělat problém, je velmi pravděpodobná hardwarová chyba, která může být jak na straně PC, tak na straně GK. Zkouška: vyzkoušet v PC jinou kartu a tuto kartu vyzkoušet v jiném PC.

Krakis

Ovladač AMD je ovladač procesoru.A jak poznáš , že ti padá ovladač GPU ? Spíš mi to připadá,že máš zastaralý hardware.Přečetl jsi jaké má ta hra HW nároky ?

Janci805

Čau.
Už si to nejak vyriešil?mne to už robí každých 10min.
Mám steam verziu 1.22.2 legendárni edice
Gpu nvida gtx 770 4GB
16GB ddr3
Amd Fx 8core

Ďakujem za akúkoľvek odpoveď

Jozef P

Těžko říct, kde hledat chybu, zkouším už v pořadí 3 GK (GeForce GT 630, GeForce GT 710). Nyní GeForce GT 1030, což jsou GK NVIDIA, a to na programu Deep Fritz 14 64Bit. Různá doporučení typu, instaluj nejnovější ovladač, vyčisti PC od prachu, odinstaluj software atd nefunguji. Přihlásím se programem na Playchess, odehraji několik online partii, někdy 10, někdy 20 a nakonec prásk a je konec s hláškou: „Ovladač zobrazení se nepodařilo spustit… atd“. Jak vidím ze zde napsaných reakcí, problém se týká různých GK od různých výrobců a nikoliv jen té, které konkrétní hry. Takže problém podle mě, bude někde u „soudruhů“ z Microsoftu. Možná, že tam by se měla hledat odpověď na naše problémy. Domníval jsem se, že bych mohl vyzkoušet nějakou GK s čipem AMD, nyní vidím, že by to bylo zbytečné. Možnost „vyhledat aktualizace“ také nic nenabízí … takže do prd…, co dál …