smoulinkaq

Ahoj jak využit květy černého bezu?

Nejlepší odpověď
Stingo

Dají se obalit jako rizky nebo vyrobit domácí med.
Doplňuji:
I víno se dá.

Další odpovědi
Alesh

šťáva nebo obalit

petra15

Jsou výborné na sirup. A uz ho nebudes muset draze kupovat u IKEA (odd. svédské potraviny).:-)

beer

Poradí Google, vyzkoušej:
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=moh­li+přejmenovat&sou­rceid=opera&i­e=UTF-8&oe=UTF-8#q=%C4%8Dern%C3%BD+bez+­recept
nebo http://abeceda­zahrady.dama.cz/Ho­mepage/Bez-cerny-a-jeho-vyuziti-soutezte-s-bezinkovymi-recepty/sc-61-sr-1-a-2681/default.aspx atd.

elektrikář

Sušený na bylinkový čaj, po okllepání broučků a mušek lze namáčet do těstíčka Podávat lze na sladko se skořicí nebo marmeládou na slano do těestíčka přidat sýr a koření. Sirup,byl bezva v zimně do vody, bublavá limonáda, tu nám dělávala moje maminka. Mněla jí ve sklenicíéch od okurek občas jí to při kvašení uteklo a cukr pak nechtěl pustit z podlahy.

Doplňuji:
Z plodů se dá dělat likér, marmeláda Štáva se používá jako barvivo do jogurtů. O jedovatosti mi není nic známo.

ptáč

Je zajímavé, že z květů bezu uděláte dobrou šťávu, ale z plodů uděláte jedovatou šťávu. Jedovaté víno. Plody převařit, poté z nich vyrobte co chcete.