Avatar uživatele
Registrovaný

Ahoj.Co potřebuju za oprávnění,abych mohla řídit firemní auta??Nebo spíš kde ho můžu sehnat?Musím podstoupit školení?Dík

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Potřebuješ potvrzení od lékaře o zdravotní způsobilosti a školení řidičů. Více viz odkaz.

Zdroj: http://www.ebtservis.cz/index. php/otazky-odpovedi-bozp/vozid lo-u-zamestnavatele

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Pro firemní vozidla je potřeba referentský průkaz, jehož platnost je 1 rok a pravidelně se obnovuje autorizovanou autoškolou.
Jinak mezitím Vojtěch připojil fundovaný odkaz, takže zbývá pro snaživou hanulku jen malý odkaz z oblasti práva na nedávné otázce:
baghira
Z České republiky lze vycestovat pouze s platným cestovním dokladem, v případě cesty do zemí Evropské unie, EHP a Švýcarska lze jako cestovní doklad použít platný občanský průkaz.
Na odpovedi.cz by se měla ctít jedna zásada: pokud o věci vím ho--o, tak raději neodpovídám :((
Zdroj: www.mzv.cz/… _cr/index.html


Avatar uživatele
Zlatý

pokud máš ŘP neměla bys potřebovat jiná oprávnění...aspoň o tom nic nevím

pokud se ovšem jedná o auta osobní


Avatar uživatele
Stříbrný

Lori, nevím jaké firemní vozidlo myslíte. Jedině Hanulka má pravdu. Ostaní jsou bláboli a lži.
Příklad, pokud Vás zaměstnám ve firmě, pošlu Vás s malou dodávkou se zbožím a nemusíte mít nic jiného, nežli řidičák skupiny "B".

Souhlasím s trvzením "Na odpovedi.cz by se měla ctít jedna zásada: pokud o věci vím ho--o, tak raději neodpovídám, ale zeptám se, jak vypadá regferentský průkaz na rok?
Kde je předpis, který ho nařizuje....
Nic takové přeci není třeba!!

Ještě jednou, Hanulka má pravdu!!!


Doplňuji:
Lori, jsem přesvědčen, že toto "ale zamestnavatel ti musi zajistit pravidelne skoleni, coz vyplyva ze zakoniku bezpecnosti prace"
v tomto předpisu nenajdete. Tak to není!!!!
Určitě ne.


Avatar uživatele
Stříbrný

pokud se jedna o auta spadajici do skupiny "B", staci ti opravneni na tuto skupinu, ale zamestnavatel ti musi zajistit pravidelne skoleni, coz vyplyva ze zakoniku bezpecnosti prace, a toto skoleni ti nasledne potvrdi na nejaky papir... pri silnicni kontrole nejsi povinna se timto papirem prokazovat...

pokud se jedna o skupinu C, D, CE, DE, pak je za zakonem stanovenych podminek nutny profesni prukaz, ale tipuju ze to nebude tvuj pripad...

cukrar: oprava - "zakonik prace"...
http://business.center.cz/…

zakon 65/1965 Sb. § 133 odst. 1 pismeno e)

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 625
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.