Banán salám

Jak to, že u nás v práci občas není co dělat a pošlou nás třeba i na týden domů? Má toto volno být ze zákona placené?

Pracuji pod agenturou Adecco ve firmě Lego, a to normálně 4 dny v týdnu 12 hodin denně :) A zajímalo by mě, jak je možné, že nám v 11 dopoledne řeknou, že pro nás není práce, a pošlou nás domu, anebo není práce vubec, a to třeba i týden… a taky by mě zajímalo, jak hovoří zákon a jestli by nám toto volno měli proplácet.

Nejlepší odpověď
Kepler

To je úplně normální. Podle smlouvy se agenturní zaměstnanci nasazují podle potřeby. Sám si stejným způsobem přivydělávám k důchodu a někdy jsem bez práce třeba i dva týdny. Je mi to ale jedno, protože na DPP si můžu odpracovat jen 300 h ročně.

Další odpovědi
Drap

Přečti si smlouvu, kterou jsi podepsal, a bude ti to jasné.

ivzez

Souhlasím s Drapem,
závisí to na smlouvě, nebo dohodě, kterou jste s agenturou uzavřel.
Jestli pracujete na DPP nebo DPČ, nemáte nárok na nic.

V případě pracovní smlouvy by mohlo jít o překážku v práci na straně
zaměstnavatele, ale obávám se, že u agentury ani tak nebude
nárok na nic, protože je smlouva nejspíš sjednána „na dobu přidělení,
přičemž zaměstnavatel, ke kterému jste přiděleni, může přidělení
kdykoliv bez náhrady ukončit.