jirka F

Abych si mohl zavolat záchranku musím se svíjet v bolestech?

Bolí mně hrozně oboje ruce je mně na zvracení bolest se táhne až do hlavy a táta říkal že kdybych se v noci probudil ve svijející se bolesti tak potom by se záchranka zavolala.

Nejlepší odpověď
Dochy

Ne. Záchranka se obvykle volá v případě podezření na náhlou život ohrožující událost.
Náhlá bolest je jedním z možných příznaků.
Ale pokud máš problémy půl dne nebo déle měls navštívit svého lékaře nebo pohotovost.

Další odpovědi
tituly

Sanitka se volá při velkých zraněních, když je ohrožen tvůj život, podstatné životní funkce, při závažném nebo prudkém zhoršení stavu, nějaké podstatné poškození zdraví (i u kterého si nejsme jisti), v případě, kdy je vyžadována rychlá lékařská pomoc (a mohou nastat některé trvalé následky). Při neidentifikované nesnesitelně velké bolesti je to možné. Hlavně i za předpokladu, že máš nemocnici daleko a nemáš se tam jak dostat. Pokud je nám na umření a nevíme, co to je, tak je zavolání sanitky oprávněné. Nevíme, zda je náš život v ohrožení. Velká bolest, která se třeba ještě výrazně zhorší, by mohla být signálem i odůvodněním pro zavolání záchranné služby.
Záchranka se nemusí volat jen v případě bezprostředního ohožení života. Ale i v mírnějších a ne až tak vážných situacích.

Musí to ale být vážné nebo odůvodněné (pokud nevíme, jak vážné to je). Tak například pro hypochondry je vážné vše. Jenže to je o něčem jiném.

Za zbytečné výjezdy sanitky a marnění času záchranářů, by se mělo platit (při úmyslu nebo hlouposti).
Ale vždy je lepší zavolat, když si nejsme jistí. Jak píší v článku.
https://zachr­annasluzba.cz/kdy-a-jak-volat-zzs/

„Na linku 155 je správné zavolat i v případě, kdy si závažností stavu pacienta nejste zcela jisti.“ A za zavolání nic nedáte. Operátor na lince je taky zdravotník a při výstižném popisu toho, co se děje, může sám posoudit, zda je výjezd sanitky nezbytný.
https://www.nzip­.cz/clanek/205-zdravotnicka-zachranna-sluzba

Jaký je význam záchranky? Zdravotnická záchranná služba existuje zejména pro poskytnutí rychlé lékařské pomoci nebo rovnou záchranné (života), převozu do nemocnice a další. To si můžeš projít i na wikipedii, kde je základní, přehledné shrnutí.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zdravotnic­k%C3%A1_z%C3%A1chran­n%C3%A1_slu%C5%BE­ba

aliendrone

Jdi na pohotovost, „rychlá“ možná bude mít i tak dost práce s VÁŽNÝMI případy. Mysli na to, že někomu POTŘEBNĚJŠÍMU (v kritičtějším stavu) by mohla chybět.

zjentek

tAKY MŮŽEŠ NA DISPEČINKU NATREFIT NA „LÉKAŘE“, KTERÝ „SPRÁVNĚ ZVÁŽÍ“ ZDA SI RYCHLOU POMOC ZASLOUŽÍŠ ČI NIKOLI (v črdeli docela běžný folklór takže se svými rozhodnutími zase tolik netrap ještě je přehodnotí profíci)!

(Aliene nebuď takový vážný buď trochu smějící se bestie ne?🤷‍♂️😉)

zjentek

Jirko co přesně je ta svíjející se bolest 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Filip84

Jyřýk🤪: Z Tebe musej mít ti lapiduši na pohotovosti, i Tvůj praktik, fakt „radost“, to teda jo! Takovýho pacoše 👌, to si každej lékař dá líbit! 🙃😂😂😂