Pokročilý

AAC vs audio MPEG-4

Zdravím,
normálně si konvertuji písničky do mobilu z mp3 do zvukového mp4, který má menší velikost. Teď jsem ale zjistil, že můj telefon podporuje i formát aac, na který jsem slyšel jen chválu. Chci se tedy zeptat, co mě vyjde lépe, jestli MP4 nebo AAC.
Díky všem, geekský problém :D

Odpovědi:

Zlatý

AAC soubory jsou obecně vyšší kvalitu a mírně menší než soubory MP3 stejné písně. Důvody pro to jsou poměrně technické (více o specifikacích formátu AAC lze nalézt na Wikipedii ), ale přehled o úvahy je, že AAC byla vytvořena po MP3 a nabízí efektivnější kompresní schéma, s menší ztrátou kvality, než MP3. Přes obecnou víru, byl AAC nejsou vytvořeny v Apple a není majetkem společnosti Apple a jejích zařízení. AAC lze použít širokou škálu non-Apple zařízení.

AAC je méně široce podporován než MP3, částečně proto, že je novější a částečně kvůli vzestupu Media Windows Vzhledem k výtečnosti Microsoftu.

AAC je nativní formát souborů pro iTunes, ale z výše uvedených důvodů, pravděpodobně nebudete chtít použít. Zde je návod k rozhodování o tom, jaký typ souboru, budete chtít použít v iTunes.
Doplňuji:
BTW ...ty ze mp3 znukoveho udelas mp4 ..wow...ja to delam naopak ...z mp4 jdu do mp3......kvuli uspore ....

Zdroj: http://ipod.about.com/od/intro ductiontoitunes/a/aac_mp3_choi ce.htm

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.