Avatar uživatele
Pokročilý

300 hodin- dohoda o provedení práce?

Nesmím je překročit v jedné smlouvě u jedné firmy, nebo za všechny smlouva dohromady?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

262/2006 Sb, Zákoník práce
§ 75 Dohoda o provedení práce

Rozsah práce, na který se dohoda o provedení práce uzavírá, nesmí být větší
než 300 hodin v kalendářním roce. Do rozsahu práce se započítává také doba práce konaná zaměstnancem pro zaměstnavatele v témže kalendářním roce na základě jiné dohody o provedení práce. V dohodě o provedení práce musí být uvedena doba, na kterou se tato dohoda uzavírá.

***
Takže je to tedy dohromady.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Na základě DPP může zaměstnanec pro jednoho zaměstnavatele
odpracovat v jednom kalendářním roce maximálně 300 hodin.

Záleží tedy na tom, jestli jde o několik DPP pro jednoho zaměstnavatele (hodiny
se sčítají), nebo o několik DPP pro několik různých zaměstnavatelů (pro každého dalšího zaměstnavatele je možné odpracovat dalších 300 hodin).

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1490
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.