Lily321

2 matematické příklady..nejde o dú učím se na písemnou práci a nějak nezvládám ..prosím i postup a výpočet děkuji!!:**

Prosím já nevím dneska potřebuji pomoct ještě s jedním matematickým příkladem navíc píšeme velkou písemku prosím i postup a výpočet prosím moc :)
Příklad : Martin byl s kamarády na chalupě. Řekl, že vyjdou-li z chalupy přesně v 7 hodin a půjdou rychlostí 4 km/h přijdou na zastávku 3 minuty po odjezdu autobusu. Půjdou-li však rychlostí 6 km/h, přijdou na zastávku 7 minut před odjezdem autobusu. Dovedete z těchto údajů vypočítat jak daleko stojí chalupa a v kolik autobus vyjíždí ? :) děkuji moc a ještě jeden příklad : Dvě letadla startují současně z A a B letí navzájem proti sobě a setkají se za 20 minut. Vzdálenost letišť je 560 km. Jaké jsou rychlosti letadel, jestliže jejich rozdíl je 60 km/h.
Děkuji Děkuji moc :)

Nejlepší odpověď
Alesh

v = s / t

obě úlohy jsou postavené na soustavě 2 rovnic vytvořených z uvedené rovnice. Musíš si s tím trochu pohrát a samozřejmě taky musíš umět převody jednotek. Žádná velká věda.