Radovan M

110-oktanový benzin

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je možné v České Republice sehnat alespoň 110-ti oktanový benzín, předem díky za odpovědi 🙂
Doplňuji:
Formuli ne, ale když se používá NOS, tak by se měl používat minimálně 110 oktanový benzín, protože do komory se dostane hodně vzduchu, ale „chudý“ benzín 🙂

Nejlepší odpověď
mosoj

Některé druhy leteckých benzinů mají OČ až 110.
V-power od Schellu má OČ 100 (zaručené).
Benzina prodává něco podobného.
Mimořádně vysokým OČ se výkon motoru nezvětší. Je třeba zvýšit i kompresi.
OČ doporučené výrobcem auta je optimální
pro jeho kompresi. To, že to někdy jede špatně ( škube nebo dokonce klepe) je tím, že použítý benzín neměl doporučené OČ, ale nižší.
Na letišti leteckých klubů ho určitě seženeš.
Samotný benzín ma OČ nízké. Takže v každém benzinu jsou přidány aditiva které zvyšují oktanové číslo na udávané. Komerčeně to ale dyetyleter není.

Další odpovědi
Miroslavst

Tak použij V-power od shellu. Ten má myslím nejvíc oktanů.

Gorouš

V ČR bohužel 110 oktanový benzín neseženete. Ten se dá sehnat na několika pumpách v Německu. A vy máte formuli, že potřebujete tak kvalitní benzín? :)

dejv.s

No 110 oktanu nemají běžně nikde. Ale stejně je to jen tím že pžidávají do benzinu eter. |Takže si můžete namixovat víc hořlavý benzín ale získáte tím jen podpalené ventily a možná i další škody… Tak hezký den Dejv

vykuplesa.cz

Závodní paliva a aditiva na zvýšení oktanového čísla vyrábí Repsol.

Cizecek.M

Čau, hledám kvalitní aditivum. Máte tip, kde koupit? Chci info na shop, kde mají fakt dobrou nabídku. Díky moc.