Nikča

10K = 10 000?

Pokud je toto správně, co znamená „K“ ? Často se K jako vyjádření tisíce bjevuje v různých hrách apod. Zajímalo by mne tedy, co znamená. Děkuji

Nejlepší odpověď
chudst

No.. tot otazka, ja o to vecne vedu pre s kamaradem. „Kilo“ se bezne v Brne uziva coby vyraz pro stovku (- penize). Pro tisicovku se uziva „tác“. Ale vsude jinde je to predpona pro tisic, takze ano, 10k = 10.000.

Další odpovědi
baghira

k = kilo… = 1000 (asi z řečtiny, kilo = tisíc)

Jen doplním, že v informatice K (velké K) není tisíc, ale 1024 (2 na desátou)

Nikča

Takže správný zápis by byl s malým „k“ ?

baghira

Ano.

chudst

Ano, ale na forech se to nijak neresi.