Fonsvitae

„1 tableta 3× denně“ znamena, ze si tabletu mam rozlomit na 3×?

znamena, ze si tabletu mam rozlomit na 3×??
Diky

Nejlepší odpověď
Drap

Nic nelámej. Jednu si vezmi ráno, jednu v poledne a další večer

Další odpovědi
MK44

Normálně se tím myslívá, že se berou během dne tři dávky, každá o jedné tabletě.

Pokud by se po Tobě chtělo, abys tabletu dělil, řekli by Ti „jednu třetinu tablety třikrát denně“.

Pozor! Jednou tabletou třikrát denně se nemyslí tatáž jedna tableta. V poledne na tu už polknutou ráno nečekej a vezmi si novou … 😉