Avatar uživatele
cleavendka

ztuhlý záda a thajská masáž

Je na ztuhlý záda dobrá thajská masáž?

Zajímavá 0 před 3938 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Bedy

Ano, podle mého názoru ano, protože thajská masáž je založená na akupresuře a díky té akupresuře lze odblokovat řadu bloků a vyřešit příčiny, které stojí za těmi ztuhlými zády.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Proč máte ztuhlá záda? Je to jen v horku nebo i po celý rok? Může to být po nachlazení zad. Záda se zpotí pod batohem, při opalování když fouká vánek, v autě při otevřeném okýnku. Atd. Z určité polohy se těžko zvedá, cítíme bolest jako by ze zvedání těžkého břemene. Bolest trvá někdy týdny, nejvíce jsou záda náchylná na nachlazení v horkých měsících. Preventivně by se mělo jít k lékaři a vyžádat si tu největší péči s vyšetřením aby nebyl onkologický nález. Potom zpravidla lékař doporučí nějaký lék který uvolňuje působky v místech kde svaly mají nějakou křeč. A k tomu klid. Pro mě je těžké říct zda-li je Thajská masáž to pravé, když neznáme příčinu ztuhnutí zad. Bylo by od věci zkusit ji když jsou záda zdravá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jakákoliv masáž na ztuhlá záda je dobrá. Thajská se mi zdá navíc šetrnější než například reflexka nebo sportovní masáže. Prima by bylo na ztuhlé partie ještě přiložit baňky nebo lávové kameny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ponovotny

masáže jsou pro vás dobrá volba, ale zkuste nevybírat druh masáže a raději si nehte doporučit maséra od spokojeného zákazníka. Je dobré a mnohem efektivnější pokud před masáží záda prohřejete třebas saunou. Můžete také záda promasírovávat ve výřivce. K uvolňování zad je dobré záda také protahovat (cviky jako sklánění se, uklánění se nebo pomalé rotace) a také posilovat (nejlepší je asi plavání).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Karel25

Ahoj, s thajskou masáží zkušenosti bohužel nemám, ale mohu doporučit na ztuhlá záda – masáže české budějovice http://www.vi­vafitnes.cz/
Sám na ní také dost často chodím, jelikož mám od malička problémy se zády a sedavé zaměstnání mi k bezbolestnému stavu nepomáhá..Ale po této masáži vždy dojde k uvolnění svalů a je po bolesti opravdu mohu doporučit!

před 3322 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Karel25

Ahoj, s thajskou masáží zkušenosti bohužel nemám, ale mohu doporučit na ztuhlá záda – masáž zad a šíjí: http://www.vi­vafitnes.cz/we­llness/masaze-16.html
Sám na ní také dost často chodím, jelikož mám od malička problémy se zády a sedavé zaměstnání mi k bezbolestnému stavu nepomáhá..Ale po této masáži vždy dojde k uvolnění svalů a je po bolesti opravdu mohu doporučit!

před 3322 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cleavendka

Každý den sedím u PC 8,5 hodin denně, bylo mi řečeno, že to je z toho. Doktor mi doporučil pohyb nebo pravidelné masáže. A zrovna na ten pohyb nemám moc času.. :-/ přemýšlela jsem nad klasickéma masážema a nad thajskýma, vídím to asi na ty thajské dle názorů, aspoň pro zkoušku :)

před 3937 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví