Avatar uživatele
zett

Ztratila jsem očkovací průkaz na psa. Co mám dělat?

Koupila jsem si od paní psa a dala mi k němu i očkovací průkaz, který jsem ale bohužel ztratila. Co mám teď dělat, kde nebo jak se vystaví nový průkaz a kolik to stojí?

Zajímavá 0 před 122 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Veterinář bez problému vystaví nový očkovací průkaz. Není težké dohledat dokumentaci v počítači. Obzvlášť když každý pejsek je už povinně čipovaný.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cappuccino

Ten prukaz jsi jiste neztratila nekde venku. Nekde doma bude! Kdyz ho nenajdes, obrat se na veterinare, jak to doporucuje Ametyst.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Máte možnosť postupovať ako už opísala Ametyst, ale…

je možné, že budete musieť použiť nielen meno psa ale aj meno predávajúcej tj. predchádzajúcej pani, na ktorú bol pes registrovaný , pokiaľ ste ešte registráciu psa u veterinára nevykonali. Pri prvej návšteve veteriny a zmene registrácie predložte aj kúpnopredajnú zmluvu.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Pokud ztratíte očkovací průkaz psa, měli byste se nejprve obrátit na veterinárního lékaře, který vašemu psovi poskytoval péči, tedy ho očkoval nebo léčil. Očkovací průkaz může vystavit pouze veterinární lékař.

Pokud má veterinář vše zaznamenáno v počítači, měl by být schopen vystavit duplikát průkazu. Pokud ale lékař nemá záznamy, může být problém s vystavením nového průkazu, protože nejsou známa data a druhy podaných vakcín a dalších léčebných procedur.

Pokud jste psa očkovali nedávno, může být nutné znovu ho očkovat. To záleží na konkrétním vakcínu a rozhodnutí veterináře.

Cena za vystavení nového průkazu se může lišit od kliniky k klinice, ale obecně se pohybuje kolem 100–200 Kč. Znovu očkování psa však může stát několik set korun.

Pokud jste psa koupila od chovatele, můžete se na něj také obrátit s prosbou o kopii dokumentů, pokud je má.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek