Avatar uživatele
led

Zneužij si svého invalidu. Ako tomu zabrániť?

z článku:
…Pátrám zrakem po označení vozidla „invalida“. Kde nic tu nic. Můž však pohotově vytahuje z přihrádky obligátní a oficiálně vyhlížející cedulku „invalida“ a dává ji za přední sklo…Je to již taková tradice… Totiž zneužívat a obcházet kde co…
http://www.hra­decane.cz/new­s/zneuzij-si-sveho-invalidu/
PS.
Naviem, zaradiť to do dopravy, alebo aktualít? Ako zábava sa mi to ale nezdá.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Illines, anonym před 4427 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
jmhad

To ještě přežívá a je to tak trochu nekontrolovatelné. Ty "značky invalida "mají mít správně číslo shodné s průkazem onoho invalidy. Jenže jak to kontrolovat?To by musel strážník /státní policie tohle dělat nebude/ zrovna narazit na dotyčného,jak leze do auta – čekat na něho,třeba několik hodin. A nebo zavolat do nějakého centra evidence na koho je ten průkaz vystaven a potom na evidenci vozidel. Ale to je asi nad jejich síly a nakonec řidič invalida nemusí být majitelem auta. Takže nic.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ahoj led. S něčím podobným se určitě setkal už každý z nás. Stává se to na přecpaných parkovištích, na parkovištích u marketů, v centrech měst. Česká povaha už je taková – zneužít a využít všechno, nač se jenom podíváme. Zkontrolovat by se to určitě dalo. Na tohle by nemuseli být ani naši přetížení strážníci. Jestliže musí být označení totožné s číselným označením ZTP, na kontrolu v terénu by stačili brigádníci. Odkontrolovat potom údaje v PC, to by už problém být opravdu neměl. Tím by se vyloučila falešná oprávnění.
Horší je to s kontrolou u vozidel invalidů, která mohou bez problémů používat i ostatní rodinní příslušníci, ale ani to by neměla být potíž. Když si policie umí tak úžasně poradit se systémem botiček, tak tohle by zvládnout mohla taky, ne? Vždyť má pomáhat a chránit. Měla by chránit občany před zneuživateli výjimek a povolenek a pomáhat tak zákonům, aby fungovaly pro všechny lidi stejně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lukas.zmizik

No já bych zavolal policii, možná nafotil, třeba se ten člověk nějak ozve, když vidí, že ho někdo fotí. A hlavní je, že policie o tom ví, jak si s tím poradí je její problém. A když řidiče nahlásí více lidí, nebo stejnou spz na různých místech, šance se zvyšuje.

Podle zákona smí na vyhrazeném místě zastavit i řidič jiného vozidla k neprodlenému nastoupení a vystoupení osob nebo složení nákladu, pod podmínkou, že nebude omezovat řidiče, pro které je parkoviště vymezeno. Což ovšem nebude tento případ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kohut57

Dělám to také tak, protože občas vozím invalidu a když zrovna ne , nemohu označení prezentovat, pod hrozbou pokuty. A navíc mi ho už 2 x ukradli. A tak že šuplíku ven a zpátky , ale legálně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

ed, je třeba přesně stanovit, kde je hranice využití a zneužití této cedulky.
Převážím často svoji tchýni, která je ZTP II. stupně. Mám její cedulku v autě stále, i když jí nevezu. Snažím se jí nezneužívat.
Švagr má rovněž průkazku a cedulku ZTP na synka, který je duševně postižen, chodit může normálně. U něj bych spíše předpokládal, že bude parkovat normálně, bez použití průkazky. Páč klidně kamkoliv dojde. (Já s tcháni zaky dojdu kamkoliv, páč jí přenesu do vozíku a jedeme…)
Vždy lze najít jiný postup.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek