Danina65

Znáte salámy, které mají uvnitř kresbu?

Myslím takové ty, co tam mají obrázek třeba medvídka.Zhruba chápu, jak se to vyrábí, ale stejně ty detaily mi chybí.Když dělám sekanou, dám dovnitř uvařená vajíčka, na řezu to vytváří mozaiku.
Takže, jak přesně se to vyrábí?

Ad Barbakan : Asi myslíme každý jiný typ, tohle drží, mají toi jako krájené, kvalitou to vypadá asi jako Junior

Odpovědi
anonym

Viděl jsem to u některých salámů, ale myslím si, že to je zabalené tak, aby to vypadalo, třeba jako medvídek, ale po odstranění obalu bude vidět nevábná hmota něčeho, co si říká salám.

terry

Salám je v podstatě měkká směs, která se tlačí pístem do střívka.
V tomto případě je, si myslím, v plnícím robotu příčka v příslušném tvaru, aby se směsi nemíchaly a tlačí se 2 nebo i 3 jemné směsi.

arachis

U salámu nevím, ale jednou byl dokument, jak se dělají obrázková lízatka. A to si vyrobili jeden vzor asi něco jako z plastelíny větších rozměrů. A pak ho do spirály rozřezali a robalili jako roládu. Podívali se na barevnou mozaiku a tu naprogramovali do stroje. Hmota se natáhla jako těsto na nudle, určitý úsek se ukrojil a zabalil do rolády a pak se sekaly kolečka jako když se krájí salám. Takže kolem a kolem bylo to složité.