cappuccino

Znate ovoce kumquat? Jak jej konzumujete?

Odpovědi
zjentek

Celé. Ale tady, z nejmenovaného řetězce, je to hnus. Je nacucané chemií a věřím tomu, že neznalí konzumenti jsou přesvědčeni če ta palčivá chemická chuť do kum quatu patří!

da ny

Už je nekupuji, kvalita šla značně šla dolů......Ještě před 10 lety,
se mi podařilo koupit chutné plody i v ČR.
Výjimečně koupím v Německu.
Aromatické plody se jí celé, neloupou se..
Někdo peče rozčtvrcené plody s masem, tam, kde se používají pomeranče
(kachna aj.).
Kumquat mi chutnal čerstvý v Řecku, Poprvé jsem jedla v roce 2004 na Korfu.
Velmi chutný byl/je, v tekuté podobě 😉
Možná by šel, po rozkrájení zasypání cukrem (den odležet) a zalít 40 – 42% vodkou, jako
Amarylky, když se dělá domácí griotka 😉

Savier

Jéé, to je takovej ten divnej pomeranč. Znám. Kupuju si ho tak 1×-2× do měsíce.

Filip84

Citrus japonica, znám, ale jenom jsem z toho vařil, čerstvé jsem to neměl potřebu jíst.

Má se to ale jíst i se slupkou. A česky je to kukvat oválný.

Rokio

Neznám. Nikdy jsem o něm neslyšel. Z toho plyne, že jsem ho nikdy nejedl.

cochee

Znám, prostě citrusové jednohubky. Celé, i s kůrou.

Pepa25

Filip84: kumquat se logicky počešťuje jako kumkvat.

cappuccino

zjentek: ktere ovoce v nasich retezcich neni nacucane chemii?

cappuccino

Ja si ho nakrajim na platky a jim jen tak, nebo v bilem jogurtu. Dobra kombinace je s rukolou a rajcaty. Az budu pect kure, pridam ho tam. Ale otazka je, jestli ho sezenu. Ted jsem ho koupila po dlouhe dobe.
Kazdopadne je to dobra zasobarna vitaminu, ktere v tomhle rocnim obdobi potrebujeme.

da ny

cappuccino
Tyhle „vitamíny“, ani ne.
ČERSTVÉ OVOCE, ZBAŠTĚNÉ DO TÝDNE, PO SKLIZNI SNAD.
To má i pro zdraví prospěšné látky (snižuje/udržje hladinu cukru v krvi. Vitamínů moc nemá. Máme kvalitnější zdroje vitamínu C (kysané zelí, to i koenzmy Q).
Áčko a beta-caroten, snadno zíkjáme z tepelně upravené mrkve, osmažené na oleji, zdravém tuku. Syrová nám nic moc nedá.
Pro nás je to věc zbytná.
Trochu vlákniny.
Je to jako s jablky. V těch je céčko , tak do Vánoc, pak jen vláknina.
Pokud, třeba nastrouhaná nezhnědnou, nemají, ani železo.

da ny

Ovoce a zeleninu,
po tom, co jsem byla po CA žaludku poučena, nikdy nemíchám dohromady.
Zeleninu, už ani s cukrem. Velmi výjimečně českou JEDOVATOU klasiku (rajčatový salát se sladkokyselou zálivkou, okurkový, hlávkový, nebo mrkvový).
Už lehkých dyspeptických obtížích, je taková kombinace nevhodná.
Jogurt nesmím, nahrazuji zakysanou smetanou. 😉

zjentek

Jak jako, seženu… V Kauflandu je immervére a ten je VŠUDE, tak kde je problém, jako!? 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

zjentek

Jo táák, už tomu rozumím! Docvaklo mně, že ty sháníš MIMO ŘETĚZCE, bez tý chemie, viď? ((;

zjentek

Jak jako, seženu… V Kauflandu je immervére a ten je VŠUDE, tak kde je problém, jako!? 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

zjentek

Jak jako, seženu… V Kauflandu je immervére a ten je VŠUDE, tak kde je problém, jako!? 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

zjentek

Jak jako, seženu… V Kauflandu je immervére a ten je VŠUDE, tak kde je problém, jako!? 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️