Bronzový

Znáte nějakou starou třeba už zapomenutou společenskou hru? Mojí poslední otázku na toto téma jsem uzamkla. Pardon.. :)

Pokud nějakou znáte prosím i o její popis k hraní. Díky
Doplňuji:
Mám na mysli spíš dětské společenské hry.. Ne karetní..

Odpovědi:

To s tím panáčkem bylo "Ukaž co umíš". Fungovalo to na principu polarity magnetů. Panáček se totiž v základové desce otočil na požadovanou otázku a tím se vlastně otočil i na správnou odpověď v druhé polovině hry, kde po přiložení na plíšek se chvíli kmitavě pohyboval, než se magnety ustálily. Ještě tu hru mám někde na půdě.
Mikádo, byla zase hra s barevnými tyčinkami (asi 30ks), které se v dlani postavily kolmo na stůl a po uvolnění se rozsypaly jako když vysypete klády z vagonu. Potom hráči vytahují tyčinky tak, aby se jiná nepohnula. Když se pohne jiná tyčinka musí hráč nechat tyčinku s kterou hrál na místě a hraje další hráč.
Různě barevné tyčky mají různou bodovou hodnotu a kdo získá nejvíc bodů vyhrává. Dá se to zhotovit ze špejlí a konce obarvit. Třeba 3 ks červeně za 50 bodů, 5 ks modře za 30 bodů atd. Přeji dobrou zábavu.T
Doplňuji:
Taky jsme hrály tz."Blechy" s malými dřevěnými kolečky (podobné mincím), které se přitlačením většího kolečka na kraj malého kolečka vycvrnkly směrem k cíli, což byla miska. Startovní vzdálenost asi 50 cm.
Kdo dřív nacvrnkal malá kolečka (třeba 10ks) do misky vyhrál. Taky dobrá zábava.T

Mariáš...
Výtečná hra, vřele doporučuju - alepravidlajsou příliš složitá, než abych je tu vypisoval - kukni na http://cs.wikipedia.org/… - popis je sice jen stručný a mezi popisovanými variantami her jedna základní chybí - Valát (jako Durch, ale s trumfy), ale pro základní představu to stačí.
;-)

Pokročilý

Po rodičích mám panáčka s holí (co je magnetový)
Natavíte ho na danou otázku, dáte na druhou polohu kde jsou odpovědi a on přesně ukáže odpověď (naráčí se dle magnetů) nevím jak to funguje ale každopádně to je dost dobrýýýýý :D
BTW. nejlepší co znám je stejně člověče tomu se nic nevyrovná.

Zlatý

Kloboučku hop, mikádo, kostky, cvrnk, kuličky....
Doplňuji:
Kroupič, není to toto ?

http://www.sbazar.cz/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 867
Zlatý quentos 859
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 472
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.