Outcast

Znáte lék na sebevědomí a schopnost mluvy?

Jak se tedy stát sebevědomějším člověkem? Avšak ne aby se nějak zkazil. Schopnost mluvy teď tkví v tom, že se člověk bojí mnohdy něco říct a když už cosi zažvaní později si uvědomí jak to bylo hloupé a dětinské a.t.d. Dá se tomu vyhnout? Naučit se ovládat sama sebe a tím zapůsobit na okolí svou sympatičností?

Nejlepší odpověď
sejtanka

Neohlížet se na to,co si myslí ostatní,každý jsme samostatná jednotka a tím pádem vystupujem každý sám za sebe.Možná nejdřív než člověk něco vysloví,tak by měl použít mozkovnu,ale je fakt,že při vypjatých situacích to někdy nejde a střelí se nějaká hloupost z boku.

Další odpovědi
Pecudka

Život tě naučí 🙂

venkovan

Klídek – to je základ. Sebevědomí – nenechat se ukecat od okolí k té méněcenosti, a sama v sobě najít něco co je super a na tom stavět.
A blbostí každý z nás naplácá hromadu. Proto je otázkou, zda to skutečně pro okolí působí dětinsky a nebo je to jen vlastní verze.
Třeba z počátku trochu počkat s tím co jazyk chce plácnout.

Jose1f

Ano. Řiď se těmito pravidly:

  1. Vždy se snaž být objektivní. Nikomu nenadržuj. Mluv pravdu. Mluv bez obav tak, jak to vidíš nebo cítíš ty. Mezi přáteli se za své názory nestyď. Neboj se že se zesměšníš.
  2. Nenech si nic líbit, ale buď shovívavý k chybám svých přátel.
  3. Zmýlíš-li se, přiznej to a omluv se.
  4. Opusť skupinu, kde by se nevyplácelo tyto zásady dodržovat, protože to by nebyli tví přátelé.

Deli

Jsou na to i speciálně zaměřené kurzy.

Elk

Uložte si přednášky z tohoto odkazu a najdete tam i odpověď na Vaši otázku.
Zvlášť prikládám Sebevědomí s Mirolavem Moravcem. Přeju příjemný poslech.

http://www.uloz­.to/hledej/?q=se­bevedomi&medi­a=music

Zdroj: http://www.uloz­.to/4879366/au­diodigest-14-audio-motivacnich-knih-rar