Avatar uživatele
:/

Znáte dobré výmluvy, proč k nám nemůže návštěva přijít?

Zdravím. Právě mi volal spolužák, jestli ke mně může o víkendu přijít. Jenže já ho doma zkrátka nechci. Chtěl bych se tedy zeptat na dobré výmluvy, proč nemůže o víkendu přijít. Děkuji předem za všechny odpovědi.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Savier před 234 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Rokio

  1. Nemáme doma uklizeno.
  2. Instalatér/elek­trikář nám něco opravuje.
  3. Nefunguje nám elektřina.
  4. Jsme na dovolené.
  5. Máme byt/dům zamořený šváby.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cappuccino

Proste rekni, ze se ti to nehodi, ze mas nejaky program a hotovo!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

„Dobré výmluvy“, tedy lži, bytostně nesnáším!
Stačí říci ne, nezlob se, nejde to. To by mělo stačit, není třeba vysvětlovat proč…, rozvíjet debatu. Případně, říci, že si to rodiče nepřejí.
Můžete se sejít jinde, venku…
Jinak budete pokaždé muset lhát a vymýšlet jiné výmluvy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

  1. Mám plány na víkend: Je to jednoduchý a účinný způsob, jak někoho odmítnout. Nemusíte být specifický o svých plánech, jednoduše řekněte, že máte něco na práci.
  2. Jeho návštěvu načasujte: Řekněte mu, že máte chvíli volnou jen v určité hodiny, takže by musel přijít jen na pár hodin.
  3. Zdravotní důvody: Řekněte mu, že se necítíte dobře a že byste raději byl sám.
  4. Řekněte pravdu: Můžete být upřímný a říct mu, že si potřebujete odpočinout a potřebujete nějaký čas sám pro sebe.
  5. Rodinná setkání: Můžete říct, že máte setkání s rodinou a nechcete ho vtahovat do toho.
  6. Kvůli covid-19: V dnešní době je to velmi legitimní důvod. Řeknete mu, že si chcete hrát na jistotu a zůstat doma.
  7. Práce nebo studium: Řekněte, že musíte pracovat, nebo se připravovat na zkoušky.
  8. Předčasný úklid: Řekněte mu, že plánujete velký jarní úklid a nechcete ho vtáhnout do toho.
  9. Opravy doma: Řekněte mu, že máte doma opravy a nechcete ho v tom mít.
  10. Potřebuje odpočinek: Řekněte mu, že jste unavený a potřebujete odpočívat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
agentpv

Budeme malovat …
Jedu s rodiči na velký nákup…
Musím jít pomáhat do vinohradu / do sadu / na zahradu…
Sestra má salmonelu – choleru – neštovice …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek