Znáte celý svůj rodokomen? Co by měl vlastně obsahovat?

Chtěli byste jej znát či myslíte, že byste to horko těžko dali do kupy?

Nevím ani, co takový kompletní rodokmen měl mít.

Ti, co jsou z nějakého toho kolene, se neuvádí, že?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Úplně celý svůj rodokmen samozřejmě nemám, v České republice se člověk při troše štěstí dostane do cca 17. , v lepším případě do 16. století.
Mám v podstatě rozpracovanou jen jednu větev, kde se mi to rýsuje docela slibně asi do 15. kolene, ale některé osoby ještě nemám úplně potvrzené. Ostatní větve, zvlášť celá mateřská linie, budou celkem oříšek, protože budu muset pátrat zemi, která je po této stránce poměrně komplikovaná.
Do rodokmenu si obvykle zaznamenáváte údaje o svých předcích – Jméno a příjmění (příjmí u dřívějších osob), datum a místo narození, datum a místo úmrtí, případně sňatek. Další poznámky se Vám do stromu nevejdou, takže je dobré si je zaznamenávat někam bokem. Pokud si budete chtít skutečně sestavit rodokmen, bude se Vám hodit každá informace, která by se jen teoreticky mohla týkat Vašich předků.

A jak moc rozvětvené a kolik různých příbuzných si tam zaznamenáte, záleží jen na Vás.

Další odpovědi
Drap

Kompletní rodokmen nezná nikdo z nás. Nikdo neni schopen vystopovat všechny své předky. Můžeme znát rodokmen pouze určitý počet let zpět.