Znamy ma jit na gastroenterologicke vys . - prosim , jak se provadi a neco se predtim pije ? ( koloskopie ) -iv-

Doplňuji:
Berusinko , zatim ma pouze doporuceni , tak se ptam , co by pro nej bylo nejlepsi. :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Na tohle ti tam odkaz, at si to znamy precte, je tam "vse" a krasne srozumitelne:

http://derewi.blog.cz/…

Další odpovědi:

Stříbrný

To by mu měli říct dopředu - když se objednával.

To bohužel nevím, taková vyšetření jsem nepodstupovala =). Dneska jsem byla jen na sonografii (ultrazvuk), jsem zatím zdravá jako řípa (ťuk ťuk!)

Zlatý

Koloskopické vyšetření tlustého střeva není nic tak hrozného. Za to je potom jistota, že je střevo v pořádku. V případě výskytu polypů na tlustém střevě je při tomto vyšetření hned odstraní. Z neodstraněných polypů se po určité době vyvine rakovina tlustého střeva.
Při vyšetření a zavádění sondy střevo přifukují vzduchem aby byly vidět stěny střeva. Je to jediný nepříjemný a mírně bolestivý pocit ( jako když máte větry).
Během mého vyšetření jsem vždy viděl na obrazovku a mohl jsem to všechno sledovat.
Vězte že jde o vyšetření a ne středověké mučení.

Den před vyšetřením je třeba se vyprázdnit
a vyčistit tlusté střevo.
Na to dostanete přípravky. Jediné co mohu z vlastní zkušenosti doporučit, nechte si předepsat na vyčištění fosfáty. To vypijete malou lahvičku fosfátů a pak pijete už jenom vodu. Dnes ale nejraději dávají roztok nějaké soli ( mám dojem že hořečnaté), kterého musíte vypít 4 litry !!
rychlostí 1 l za hodinu. Osobně jsem to zkusil pouze jednou a příště jsem si řeklraději o ty fosfáty, ono vypít 4 l slané vody ....

Bronzový

Mám toto vyšetření nedávno za sebou v rámci preventivní prohlídky. Avše co řekl MOSOJ JE DO PUNTÍKU PRAVDA

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1283
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.