Photoguy

Znamená TV nějakou zkratku?? A co to vlastně znamená?

Doplňuji:
Asi jste mě trochu nepochopily..

Já vím že je to televize ale má to nějaký význam proč TV??

Nejlepší odpověď
annas

Ano je to zkratkou dvou slov.
Tele-vize – složené slovo
Zkráceně TV – pochází z francouzského télé-vision. To znamená „televizi“, od starověkého řeckého tele = daleko a latinského Visio = pohled.

SSČ

Další odpovědi
anonym

Že by tele mělo nějakou vizi?

brillant

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/TV
http://www.zkrat­ky.cz/TV/4406

badisko

zeby TeleVize

LucinkaLLL

TV – televize, tělesná výchova…

anonym

TV..to je většinou zkratka pro televizi.O něčem jiném nevím co by to znamenalo.

Freja

jako TeleVizi. to je jako když někdo píše místo čus cs!

anonym

No a co takhle Technický Výzkum – zde netřeba zkoumat, co to znamená

marci1

Slovo televize bylo odvozeno z řeckého tele – daleko a latinského vize – vidět.

Emefej

V internetové adrese koncovka tv znamená, že jde o národní doménu státu Tuvalu. S televizí to nemá nic společného, i když si řada lidí myslí pravý opak.