Známá koupila auto v autobazaru za 100.000,- po čtyřech měsících vylétla z motoru klika. Má právo na vrácení peněz?

Kdyby to autobazar nechtěl uznat jako skrytou vadu. Je šance vyhrát soudní spor?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Jak píše "Drap" že mají ve smlouvách napsáno že neodpovídají za skryté vady je sice pravda , ale u soudu by s tím pohořeli jelikož je to vlastně protizákonné , je to stejný jako když mi chtěli v mironetu místo vrácení peněz nabídnout nějáký kupón ihned jsem je odkázal na obchodní právo a po diskuzi s vedením mi vrátili peníze + kupón na 500 kč slevu na jakékoli zboží ,
Jinak ve vašem případě to nemá smysl jelikož když tvrdíte že to auto stálo 100 000 korun tak počítám že to bude něco evropského možná z VW koncernu a tak 10 let staré a 150-200 000 najeté u čehož nemáte sebemenší šanci dostát svého , berte to tak že kupujete používanou věc u které se musí počítat s investicemi a hlavně u auta za 100K je hřídel jedna ze středních investic může se stát i horší poruchy...

Další odpovědi:

Zlatý

Záležé, také co je napsáno ve smlouvě. Většinou bazary mají do smlouvy vloženo , že neodpovídají za skryté vady. U soudu by byla šance, pokud by se podařilo prokázat, že o závadě věděli, nebo ji mohli předpokládat. A to bývá u starého vozu problém.. V každém případě bych se to pokusil reklamovat.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.