Banshee

Změnila jsem si rodné příjmení. Budu při výměně OP něco platit?

Co budu potřebovat za dokumenty a jak dlouho mají na vyřízení? Děkuji

Nejlepší odpověď
brillant

vše máš v odkazu
http://www.mvcr­.cz/clanek/osob­ni-doklady-642319.aspx

Další odpovědi
Děda Louda

Rodné příjmení se nemění.

Michal Kole

oddací list nebo nějaký papír od soudu od změny jména

platit se bohužel budeš asi 100 kč

Deli

Pro Děda Louda: Rodné příjmení jde změnit. Můj ex si měnil jméno předtím, než si mne vzal. Nechtěla jsem se jmenovat jako velké tlusté zvíře a on zas nechtěl přijmout moje příjmení. Rozhodnutím matriky mu jméno změnili a vydali mu nový RL, kde nebyla ani zmínka o tom, že se do 40 let jmenoval jinak! Se svou dcerou jsem pak tyto změny absolvovala také, dokonce už dvakrát. Také nemá v RL zapsáno, že se jmenovala do dvouapůl let tak, pak do sedmi jinak a teď má třetí jméno. Všude uvádí a vždy uvádět bude jako své rodné jméno to až třetí.