postcd

Zjištění zralosti melounu poklepem

Jaký zvuk se má ozvat když se poklepe, na zralý/přezrálý/nez­ralý meloun aby se to poznalo?

Nejlepší odpověď
Drap

Zralý meloun má pěkný duty zvuk. Přezrálý většinou krátky, nedunivý. Nezralý ma zvuk nevýrazný, žádná rezonance. Nejen zvuk, ale i vybarvení a stav stopky nám napoví v jakém stavu meloun je.

Další odpovědi
Kolmon

Zralý meloun zní trochu dutě, něco jako když si poklepeš na hlavu. Nezralý meloun nezní nijak.

marci1

Při poklepu na meloun prsty by se mělo ozvat lehké dunění.

Zdroj: http://www.nu­tricoach.cz/me­louny--c66

anonym

Do ženské a melounu nevidíš! Ty různé poklepy nejsou určující ke zralosti.