Životní minimum

Otec mého dítěte přiznává plat 8.000,–Kč, dietama mu plat vyrovnávají zhruba do výše 13.000,–Kč. Pro neplacení výživného jsem podala exekuci na plat. Dluh činí 14.000,– a měsíčně má platit dva. Již má exekučně stahováno výživné na prvního syna ve výši 1.000,–. Prý mi bude platit výživné a dluh mi bude posílat po 200,– Kč. Zajímalo by mě kolik má mít životního minima ? Žije sám u rodičů. Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Otázka nejspíš směřuje k tomu jakou bude mít exmanžel NEZABAVITELNOU ČÁSTKU pro případ exekuce.

Odpověď zní: 5.149 Kč (viz zdroj)

Výpočet nezabavitelného minima

Tuto částku stanovíme jako dvě třetiny součtu částky ŽM jednotlivce (3.126 Kč) a částky nákladů na bydlení (4.597 Kč).

Nezabavitelná částka na povinného jsou tedy dvě třetiny ze 7723 korun, to znamená 5148,66 koruny.

Zdroj: http://www.pro­fit.cz/clanek/sraz­ky-ze-mzdy-se-letos-meni.aspx

Další odpovědi
BENYTA

Pokud by žil sám,je životní minimum 3126kč,jak píše PANENKA,ale pokud má u rodičů trvalý pobyt,je výše jiná,započítavají se tam tři osoby,to zjistíte na městské sociálce.

panenka

Životní minimum OTCE vašeho dítěte činí 3126 kč

Zdroj: http://www.zivotni-minimum.cz/