jawi2009

zhasíná plamínek u gamat tip461 oprava svepomoci,prosím poradi nekdo

Nejlepší odpověď
www

Poněvadž se jedná o plynový spotřebič, případná oprava svépomocí se může bez minimálních zkušenosti řádně vymstít.
Raději bych to nechal odborníkovi !

Další odpovědi
Hlada

U těchto kamen je ventil k zapalováčku držený v otevřené poloze elektromagnetem, kterému dodává proud termočlánek. U některých je v obvodu ampérmetr, jako indikátor provozu.
Nejdřív se podívejte, jestli je plamínek dostatečně vysoký a zasahuje termočlánek. Přístup je po odšroubování rámečku kulatého průzoru. Vyčistit se to dá třeba zubním kartáčkem. Zkontrolujte přívod k termočlánku, jestli není někde prodřený. Zkontrolujte přívody k indikátoru, jestli nejsou uvolněné a není na nich přechoďák.
Volat servis je zbytečné. Ze zavřeného plynu žádné nebezpečí nehrozí. Pokud to nebude triviální závada, stejně dostanete jen doporučení k nákupu nového spotřebiče.

Děda Louda

Svépomocně si pozvi plynaře.