hanny 2

Zemřela bývalá televizní hlasatelka Milena Vostřáková.Víte proč zmizela v r.1969 z obra­zovek?

Doplňuji:
Na té větě,kterou řekla,mě jen „pobavilo“ to,že normálně pije urologický čaj,ale dnes připije vínem......Ach jo,kvůli jednomu slovu – morální- a měla po kariéře!To byla doba,co?!?!

Nejlepší odpověď
arygnoc

označila vítězství našich hokejistů nad Rusy za morální vítězství.

Další odpovědi
dědapetr

Milena Vostřáková (2. března 1934 – 7. července 2011 Praha) byla česká televizní hlasatelka a moderátorka. V době normalizace musela z Československé televize odejít, na televizní obrazovky se vrátila v roce 1990, v České televizi mimo jiné, moderovala televizní pořad Sama doma.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mi­lena_Vost%C5%99%C3%A­1kov%C3%A1
Doplňuji:
legendární televizní hlasatelka a hrdinka Pražského jara 68. Vždy usměvavá a zářící žena, která se celou vahou své osobnosti postavila proti sovětské okupaci a stala se tak jednou z hrdinek temného období českých dějin,

anonym

Do Československé televize Vostřáková nastoupila v roce 1957 a zmizela z ní o dvanáct let později po jediné větě, související s okupací Československa v srpnu 1968.

Připiju si vínem, řekla po hokeji
Vostřáková po vítězném hokejovém zápase československých hokejistů s mužstvem Sovětského svazu na mistrovství světa v březnu 1969 totiž divákům oznámila, že normálně pije čaj, ale teď si připije vínem, protože jde o vítězství nejen sportovní, ale i morální. Údajně tak vyzvala diváky k oslavám a vyvolala protisovětské váš­ně.

Následoval totální zákaz vystupovat nejen v televizi, ale i kdekoliv jinde. Z televizní hvězdy se stala asistentkou scény. Vařila kávu, sháněla hercům ramínka na šaty a chodila pro účinkující do vrátnice. Mnozí se od ní tehdy odvrátili.

Zdroj: internet

anonym

Uz drive jsem videla na CT 1 – 13. komnatu . Doporucuji vam ji vyhledat na ivysilani. -iv-