Avatar uživatele
hanny 2

Zemřela bývalá televizní hlasatelka Milena Vostřáková.Víte proč zmizela v r.1969 z obra­zovek?

Doplňuji:
Na té větě,kterou řekla,mě jen „pobavilo“ to,že normálně pije urologický čaj,ale dnes připije vínem......Ach jo,kvůli jednomu slovu – morální- a měla po kariéře!To byla doba,co?!?!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? anonym, iceT, anonym, arygnoc, suaeda, Deli, anonym před 4674 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

označila vítězství našich hokejistů nad Rusy za morální vítězství.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Milena Vostřáková (2. března 1934 – 7. července 2011 Praha) byla česká televizní hlasatelka a moderátorka. V době normalizace musela z Československé televize odejít, na televizní obrazovky se vrátila v roce 1990, v České televizi mimo jiné, moderovala televizní pořad Sama doma.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mi­lena_Vost%C5%99%C3%A­1kov%C3%A1
Doplňuji:
legendární televizní hlasatelka a hrdinka Pražského jara 68. Vždy usměvavá a zářící žena, která se celou vahou své osobnosti postavila proti sovětské okupaci a stala se tak jednou z hrdinek temného období českých dějin,

Upravil/a: dědapetr

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Do Československé televize Vostřáková nastoupila v roce 1957 a zmizela z ní o dvanáct let později po jediné větě, související s okupací Československa v srpnu 1968.

Připiju si vínem, řekla po hokeji
Vostřáková po vítězném hokejovém zápase československých hokejistů s mužstvem Sovětského svazu na mistrovství světa v březnu 1969 totiž divákům oznámila, že normálně pije čaj, ale teď si připije vínem, protože jde o vítězství nejen sportovní, ale i morální. Údajně tak vyzvala diváky k oslavám a vyvolala protisovětské váš­ně.

Následoval totální zákaz vystupovat nejen v televizi, ale i kdekoliv jinde. Z televizní hvězdy se stala asistentkou scény. Vařila kávu, sháněla hercům ramínka na šaty a chodila pro účinkující do vrátnice. Mnozí se od ní tehdy odvrátili.

Zdroj: internet

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Uz drive jsem videla na CT 1 – 13. komnatu . Doporucuji vam ji vyhledat na ivysilani. -iv-

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek