Avatar uživatele
Luna5

Maminka žije u mě v Německu, ale zdravotní pojištění má v ČR. Máme zařídit připojištění do zahraničí?

Dobry den,

chtela bych se zeptat na radu a doporuceni.
Moje mamka je v duchodu. Zije momentalne u me v Nemecku. Posledni dobou ma problem s vysokym tlakem. Ma zdravotni pojisteni v CR. Mame udelat pripojisteni do zahranici nebo ma nekdo doporuceni?
Mamka jezdi po pulroce do CR, kde chodi ke svemu lekari.

Dekuji za radu

Zajímavá 0 před 280 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Dobrý den,

Pokud vaše maminka často pobývá v zahraničí, je určitě vhodné zvážit připojištění, které pokrývá zdravotní péči v zahraničí. Některé zdravotní pojišťovny v České republice tuto možnost nabízejí. Doporučila bych se obrátit přímo na její zdravotní pojišťovnu a informovat se o možnostech. Důležité je prověřit, jaké služby jsou kryté, zda pojištění pokrývá i náklady na léky a jaký je postup při návštěvě lékaře v zahraničí.

Především e ale důležité mít na paměti, že pokud má vaše maminka vážné zdravotní problémy, měla by se o nich radit s lékařem a dodržovat jeho doporučení ohledně léčby.

Pokud je vysoký krevní tlak jediným problémem vaší maminky, měli byste také zvážit změnu stravovacích návyků a životního stylu, což může pomoci s regulací krevního tlaku.

Doufám, že jsem vám pomohla a přeji vaší mamince brzké zlepšení.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Filip84

Matka má nárok, na Evropský průkaz zdravotního pojištění, na neodkladnou péči v rozsahu, jako místní. Takže, pokud Ty platíš, dejme tomu, u doktora EUR 20.00, matka taky zaplatí EUR 20.00.

Pokud matka žije v Německu, jaksi moc nedává smysl, aby byla zdravotně pojištěna v ČR. Tak nějak logicky předpokládám, že má pořád trvalý pobyt na území České republiky, protože kdyby ho neměla (není to povinné), tak zdravotně pojištěna automaticky nebude.

Je to v rámci EU, pokud matka žije v Německu, měla by mít nahlášený pobyt tam, no a tedy i tam platit zdravotní pojištění.

jinak komerčně se, samozřejmě, pojistit může.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek