Zbytkový alkohol

Zdravím všechny, kde zjistit jakým způsobem a jestli vůbec, vyplatí pojišťovna bolestné, když byl zjištěn zbytkový alkohol v krvi? Mám pojišťovnu AXA. Může nějak ovlivnit jejich rozhodnutí nebo krácení, popř absolutní zamítnutí odškodnění výše alkoholu v krvi???Jiný přestupek v kartě řidiče nemám. Asi těžko se budou zabývat tím zda to bylo těsně před jízdou vědomé požití nebo jako v mém případě, alkohol do té doby celkově neodbouraný.díky za odpovědi

Nejlepší odpověď
panenka

přečti si podminky tvé pojištovny a uvidíš jestli vyhledáš odpověd na danou otázku tam.pokud ne zajdi přímo do pojištovny a tam si myslím že ti poradí určitě

Další odpovědi
standa

Nejprve jedno vysvětlení tzv. „zbytkový“ alkohol je po ´právní´ stránce úplně srovnatelný s alkoholem, který jsme požili těsně před jízdou…, prostě se v době kontroly nachází v krvi a je úplně jedno kdy se do těla dostal.

Jinak co se týká případných náhrad takovýchto pojistných událostí, tak záleží na smluvních podmínkách, které byly sjednány s konkrétní pojišťovnou. Co se týká pojišťovny AXA, tak jsem téměř přesvědčen, že nedostanete ani korunu.

btw: osobně si myslím, že to je dobře…, ale nechci moralizovat 🙂

anonym

ponaučení pro příště !