klob1

Zateplení dveří ano nebo ne?

Mám tyto staré dveře, viz obrázek. Řeším jestli dát dovnitř dektůru jako zateplení nebo nedávat? Bylo by to tak vyplněné. Dveře jsou pod balkonem v závětří. Na dveřích jsou slabé palubky. Na fotu je, jak vypadá dřevo uvnitř. Mé myšlenky jsou, jestli by dýchaly nebo ne( to dřevo). Jestli by se o něco chlad zmírnil, který proudí skrz ty dveře.

Odpovědi
Drap

Osobně bych to asi nezateploval. I když každé zateplení alespoň trošku pomůže. V tomto případě bych začal přemýšlet o výměně vchodových dveří. Efekt bude lepší, než jakékoli zateplování. Proudící chlad přes dveře se téměř vynuluje. Je to sice zase větší investice, ale podle mých zkušeností se jistě vyplatí.

elkon

Tyhle dveře jsme také mívali jako vchodové (jsou duté s nalepenými slabými palubkami na konstrukci z latí), ale již jsme je před několika léty vyměnili za plastové. Rozdíl teploty v chodbě je celkem velký.

cappuccino

Podle obrazku jsou dvere tak 50 let stare a jsou v nich jednoducha skla.
Pokud maji vydrzet dva roky, tak bych je asi zateplila, ale pokud maji vydrzet 20 let, tak bych poridila nove s dvojitym nebo trojitym sklem.
V dobe, kdy setrime teplem, je to urcite investice, ktera se nam vrati.

klob1

Měnit je nechci. Jen mi šlo, jestli tam dávat ten karton nebo nedávat. Jako jestli, když se dá, jestli to bude dýchat to dřevo nebo nebude. Jestli je lépe pro ty dveře bez toho kartonu nebo s kartonem. Jak na tom pak bude to dřevo.

klob1

Děkuji všem. Měnit pro mne nemá smysl, není to moje a případném dědictví mám špatné zkušenosti. Moc peněz jsem dal, ale pak vše řízením dostal úplně někdo jiný. Navíc, mám dobrého souseda, co stále něco mi ničí a krade. Policie mu nic nikdy neudalá. Hold zákony. Mám to jen k občasnému užívání. Tak jen řeším jestli dát tam dovnitř tu dektůru nebo nedávat. jako přípanou výplň.