Mike78

Záruční list bez prodejního dokladu, Platí záruka?

Zdravím Vás,
mám dotaz.....

pokud zakoupím zboží s potvrzeným záručním listem bez prodejního dokladu, lze uplatňovat záruční opravu i tak. Tedy jen s potvrzeným záručním listem.

Díky za informace.

Nejlepší odpověď
brillant

Ano

Další odpovědi
Mapel

Rozhodující je záruční list. Nepotřebuješ prodejní doklad. Někdy prodejní doklad nahrazuje záruční list – to platí třeba u nás.

hanulka11

asi tedy jak kde- ale mělo by platit

Hlášení reklamace:
• Podkladem pro reklamaci vadných výrobků je vždy prodejní doklad o zakoupení výrobku
(paragon, účet, faktura) a řádně vyplněný záruční list.
• Záruční doba začíná běžet ode dne zakoupení výrobku, potvrzeného na prodejním dokladu
a záručním listu s uvedením názvu prodejce a data prodeje.
• Reklamace musí být vždy uplatněna v místě nákupu výrobku

zzzzz

Učet mít nemusíte. Musíte prokázat kdy, a kde jste to zboží zakoupil, což jde i třeba výpisem z účtu. Takže pokud máte řádně vyplněný záruční list s razítkem a s datem prodeje, nepotřebujete žádný účet.
Doplňuji:
Já jsem napsala to, co říkají české právní normy, to je pro vás podstatné a tím se řiďte. Pokud bude prodejce tvrdit něco jiného porušuje tím zákony a vy se můžete obrátit s podnětem na ČOI.