terry

Záruční doba na náhradní díl při opravě? Jsou nějaké výjimky? Musím platit i za práci při druhé opravě? Díky.

Pokud opravář mění v pračce stejný díl ne stejnou závadu jako před 23 měcíci, platí na náhradní díl záruka ze zákona 24 měsíců? myslím, že by měla. Ale, mám pravdu? Oprava stála cca 1250 Kč. ventil 700 Kč.
Doplňuji:
Jéééééé, nikdo žádnou zkušenost?

Nejlepší odpověď
anonym

No,velkou zkušenost nemám,ale myslím si,že za práci se platit bude,ale za náhradní díl ,tak to nevím.Pravda je,že platí záruka (ze zákona) 24 měsíců,ale nejsem si jistý,jestli není nějaká vyjímka u náhradních dílů.
Doplňuji:
Ještě jsem našel toto: http://www.epra­vo.cz/top/prak­ticke-rady/zarucni-lhuta-na-nahradni-dily-29529.html