Radooo

Zacal jsem hubnout a pribiram

jak je možné že když jsem začal denně chodit na prochazky, po horach, cvicit a jim zdrave a mene, tak místo abych mel mene kg, tak mam vice?

Nejlepší odpověď
Vendygross

Je více možných variant. Když jíš tak musíš jíst pravidelně. Snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře a pokud budeš mít hlad tak svačina. Když budeš jíst málo, tak nebudeš hubnout ale naopak přibírat. Tvoje tělo bude ukládat tuky protože není zvyklé jíst takhle málo. Nebo ti prostě mohly nárůst svaly. A ty jsou těžší než tuk

Další odpovědi
Kazatel

Svaly váží víc a oběm mají menší než tuk.

Mravenec

Věřte nevěřte – Je tento příběh skutečný? Nebo se jen necháváte nakrmit lží našich režisérů? Již brzy se dozvíte, zda je tento příběh pravdivý.

orwell

Zkus jinou váhu. Já mám dvě a na každé jiný údaj. Navíc rozdíl není stále konstantní. Taky je třeba vážit se za stejných podmínek. S desetinami kg bych se netrápil. Stačí přenášet váhu „paty – špičky“ během vážení a dějí se věci.

cappuccino

Mozna ti narostly svaly!!

Disraeli

Záleží jak cvičíš (posiluješ, nebo děláš kardio?), ale i pravidelným pohybem se svaly zpevní a mohou mírně zmohutnět, obzvlášť i při pravidelné kvalitní stravě = tzn. příbytek váhy (což je dobře, jedná se o zdravou váhu). Ovšem, příčin může být víc, tato je ale hodně pravděpodobná… a docela častá.

Spousta začátečníků při posilování, kteří chtějí zhunout, jsou často zhrozeni, že během týdne nebo několika týdnu, namísto aby vážili míň, tak váží stejně nebo víc… To je ale asi ta nejlepší věc, co se jim může stát, protože dochází k úbytku tuků a zároveň růstu svalů (to je něco, o co spousta lidí usiluje a co většinou není moc snadné… ovšem začátečníci, kteří cvičí poprvé, častou zároveň hubnou tuky i přibírají svaly).
Kdyby si s odstupem času (třeba po měsíci) kontrolovali tuky – prostě tělesné proporce, všimli by si, že tuky vymizely, kůže i svalstvo se zpevnilo – a i když váží pořád stejně nebo i trochu víc, tuků ubylo a tělo je na tom líp.
Posilování ani jiné cvičení není něco krátkodobého, výsledky jsou dlouhodobé a jedná se především o životní styl, než něco dočasného a podobně. Posilování má za účel růst síly a hlavně svalů (oproti kardiu – zamřeného hlavně na hubnutí), ale i při posilování můžeš hubnout a za jistých okolností hubnout tuky i nabírat svaly. Svaly váží hodně, i když jsou tenké – takže ani nemusíš postřehnout, že ti nějak narostly, stačí, že se trochu zpevnily a už to se projeví na váze.

Filip84

Protože za růstem, či snižováním, hmotnosti může stát takové množství proměnných, že na otázku se smysluplně odpovědět nedá:

  • skrytý zdravotní problém, např. rakovina,
  • kumulace metabolismu, nezvládnutého stresu, psychického vypětí, fysického vypětí, etc.,
  • špatná životospráva: to, že „denně /chodíš/ na procházky, po horách, /civčíš/ a /jíš/ zdravě a méně, nic, samo o sobě neznamená. "Jíst zdravě“ je silně relativní pojem, a k tomu pravda silně subjektivní, protože co je pro jednoho zdravé, je pro druhého nezdravé. Neexistuje, pokud to tedy není chemický cocktail, nezdravé jídlo, existuje ale nezdravé množství. Záleží taky na tom, kdy jíš, na skladbu toho, co jíš vs dobu, kdy to jíš etc. etc.

Je tam tolik možných faktorů, že se o tom, zde a na této úrovni, nemá sensus bavit.

Roman71

Je známo, že zdravá životospráva působí příznivě na organismus a to se mimo jiné projeví i růstem svalové hmoty, která vytlačuje podkožní tuk. A protože jsou svaly těžší, stává se naprosto běžně, že na začátku odbourávání tuků přiberete nějaké to kilo navíc. Jestli vás to děsí, pak vás můžu uklidnit, že nejste sám, kdo si tím prošel.

Nevzdávete to, výsledky se dostaví.. jen se nestresujte, to redukci hmotnosti neprospívá stejně jako nedostatek/přebytek zdravého spánku.

da ny

Mnoho lidí se domnívá, že jí zdravě ;D
Jíst zdravě/zdravé potraviny, neznamená jíst správně.
Pokud se zvýšil energetický výdej (pohyb), je možné, že jíte málo. Tělo je v malnutrici, ve stresu. Brání se, tvoří zásoby. Výsledkem nedostatečné výživy/malnutrice, je tloustnutí
Snížit je možné příjem sacharidů (sladkosti, cukr). Čerpat ze zdravějších zdrojů.
Patrně je přítomen též nedostatek bílkovin. Ideální je 1g protein§ na 1 kg hmotnosti /minimum 0,5g). Pro hubnutí je vhodné zvýšit příjem proteinů na 1,5g/1 kg hmotnosti (max. 1,8 g bez cvičení, zvýšené aktivity, pro bezpečné zachování zdravých ledvin).

df

Cože? Jak je to možné?

Radooo

nevim měl jsem 69kg a ted mam 71kg trosku demotivacni ze

Roman71

2kg svalové hmoty navíc není zase taková tragédie.
Kdyby vaše hmotnost vyskočila o 5 až 10kg při vaší současné váze, asi by nebylo něco v pořádku. Vyvarujte se extrémům jako jsou nejíst nic nebo jíst až moc pravidelně. Udržujte si mírný kalorický deficit a sledujte, jak se to projevuje na vašem těle. Takhle jsem se dostal z 90kg na 84kg (při výšce 183cm) a hmotnost stále po malých krůčcích klesá. Až se dostanu na 75–80kg, bude to i podle BMI ideální stav.

Disraeli

Určitě nenabral 2 kg svalové hmoty… částečně svaly (svalová hmota), zbytek voda (a další). Když se ptá, že od začátku cvičení přibral 2 kg na váze, tak asi určitě necvičí dlouho, nemluvě o tom, že mu jde spíš o hubnutí, než nabírání svalů (o což se asi účelově nesnaží)… i kdyby třeba 3 týdny, tak 2 kg svalů nenabere, nemá moc šanci ani s „dobrou genetikou“.
Dvě kila jen ve svalech (nováček) nabere asi za měsíc poctivého a tvrdého posilování, což je takové maximum, zpravidla je to spíš 1 kg. A tohle určitě nebude ten případ (za jedno asi neposiluje, nejí na to správně, aby mohl takhle nabírat a určitě necvičí tak dlouho). Například dlouhodobí kulturisti nenaberou ani 2 kg svalů za celý rok… a to ani se steroidy.
Nabrat byť jen jeden kg ve svalech opravdu není jen tak. Toho se například bojí ženy, že když budou chodit do posilovny a zvedat těžké váhy, tak pak budou mohutné. :D O tom by si mohly nechat zdát. Opravdu je to běh na dlouhou trať a nestačí jen zvedat těžké váhy. Při správné stravě, pravidelném a tvrdém tréninku je týdenní progres +pár gramů svalové hmoty… což není vidět. Popřípadě jen takovým zpevněním svalstva (u začátečníků, při prvním týdnu vůbec).

Roman71

No je fakt, že do jeho životosprávy nevidíme ani jeden. A upřímně, není cvičení jako cvičení. Pokud chce jen formovat tělo, pak nemusí dřít v posilovně. Stačí 20–30 minut svižnější chůze s dostatkem čisté vody bez cukru a to dokáže s tělem divy! Mám to vyzkoušené a můžu jen doporučit 🙂

Filip84

Ty máš 5´ (1.5 m), že vážíš tak málo!? 🙂

Disraeli

To ti jde jenom o 2 kg??? Docela by mě ale zajímalo, za jak dlouhou dobu a jak dlouho už cvičíš. Snad to nejsou jen 3 dny. :D
Změna váhy člověka může být během jednoho dne rozdílná i o víc jak 3 kg. Jinak budeš vážit ráno a jinak večer ( jindy přes den a to ještě třeba rozdílně v růztných dnech – podle okolností). Například strava a tekutiny, de/hydratace, stolice, a hromada jiných faktorů. Včetně energetického příjmu a výdaje, jakož i úbytku či příbytku svalů a tuků… je nutno si uvědomit, že každý den máme NĚJAKÝ příjem a výdej (kcal, energie), teď jde jen o to, jaký.
Váha nejsou tuky a nadváha se týká hlavně tuků. Člověk má i svaly (:D) a roli hraje spousta věcí.

Taky záleží, co jíš. To, že jíš méně, neznamená, že budeš hubnout. Dokonce při posilování, ale i cvičení MUSÍŠ jíst, a to celkem dost (doplnit živiny a BTW i různé živiny a látky, jako třeba i protein, napomáhá hubnutí). Zase pokud cvičíš, ale jíš nezdravě (a třeba i málo), tak je ti to cvičení docela k ničemu… ne úplně, ale moc to nepomůže.