za jak dlouho dorůstá nosni mandle po adenotomii?

Na jaře byl můj 3letý syn na adenotomiia zajímalo by m ě za jak dlouho dorůstá nosní mandle,nebo jestli taky dorůst nemusí,jestli dorůstá do stejné celikosti,prostě,jestli se mám bát,že nás zase bude trápit.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Bronzový

Nosohltanová mandle je tzv. „třetí mandle", nebo-li adenoidní vegetace. Jak již sám název napovídá, je mandle umístěna v zadní části nosohltanu a je součástí lymfatického systému. Jde vlastně o nahromadění lymfoidní tkáně, jež široce nasedá na strop a přilehlou část nosohltanu. Největší je u batolat a dětí předškolního věku, postupně se však zmenšuje, takže u dětí dorostového věku se vyskytuje ojediněle.

K recidivám onemocnění dochází jen zřídka, tedy už nenaroste ;-)

Doplnění:
Janulka to mě mrzí... to co jsem napsala jsou oficiální informace, chápu že praxe může být jiná. Ale faktem zůstává, e dříve když se mandle trhaly bez toho aniž by lékař viděl docházelo k recidivě daleko častěji. Nyní když se tento zákrok dělá pod celkovou narkózou a lékař může řádně mandli odstranit nemělo by k dorůstání docházet. Ono opravdu záleží na tom jak se mandle odstraní!

Pokročilý

S Lencis si dovolím nesouhlasit - viz vlastní zkušenost. S dcerkou jsem byla na trhání mandliček letos v únoru a mohu říci, že z 10 dětí, které tam byly, tři!!! šly na operaci během dvou let podruhé, protože právě ona nosní mandle znovu narostla (do podobných rozměrů) a znovu trápila:o( Co se týče nás, měsíc po výkonu dcerka znovu ulehla se zánětem středního ucha - a kvůli těm jsme tam šly. Takže bohužel, ne vždycky to funguje, ale je fakt, že v našem okolí je pár jedinců, kteří operaci podstoupili a jsou totál bez problémů! Tak hodně štěstí!!!!

Pokročilý

bohužel do pár let se to může stát znovu

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1282
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.