nadka77

Z plynového topení na dřevo

Chci se zeptat,chceme v domě zrušit plynové topení a přejít na topení dřevem.Hlavní uzávěr plynu máme ve sklepě(trubka nám trčí ve sklepě ze zdi z boku a z druhé strany je v zemi)a plynoměr,tak se chci zeptat,pokud plyn zrušíme,tak nám tam ta trubka hlavního uzávěru zůstane?Já bych byla radši kdyby šlo pryč všechno,ale to asi není možné?

Odpovědi
elektrikář

Tuto odpověď vám jistě dají plynaři. Většinou zaslepí potrubí a zapečetí. Přípojka v domně zůstane co kdyby jste dům prodali, nebo si jej nechali jen na vaření.

Jakub Tlapal

Já bych se taky přikláněl k tomu, abyste si nechali v domě zavedenou přípojku. Jak říká kolega výše, nikdy nevíte, co bude a řešit znova přípojku by byly peníze navíc. Když vám plynař vše pořádně zaslepí, tak se nemusíte ničeho bát. Taky doma topíme dřevem , ale máma na pozemku i plynovou přípojku. To samé s vodou, máme studnu, ale máme i zavedený vodovod, pro případ, že by nám voda došla. Teď ji neužíváme, ale co bude za pár let nikdo neví.