plebs

Z které lípy je nejlepší čaj?

Zakoupil jsem sáček lipového čaje za 60 korun českých a mělo to chuť jak kopřiva s míchaná s petrželkou.
Zeptal jsem se prodejce a ten měl názor mají různé chutě na př. malolistá, velkolistá, srdčitá a nejlepší že je hybridní která nemá chuť ale je léčivá.

Odpovědi
Roman71

To bude podobné jako s Mátou..
Nejlepší bude vyhnout se Lípám rostoucím u silnic, jinak co strom, to jiná chuť čaje.

Drap

Já používám většinou lípu srdčitou.

df

Mluvíš o čajích, nebo o bylinách? Těch bylin jsem vyzkoušel asi 10 různých druhů a kromě růže šípkové a pelyňku měli více méně stejnou chuť. Mátový čaj mám rád, ten má taky specifickou nezaměnitelnou chuť. To si takhle vezmeš kvalitní med, dáš si trošku na dřevěnou lžíci, ham😋, zapiješ douškem mátového čaje. Zas trošku medu do pusy, zas lok čaje a tak dokolečka. Zkus to❗️

zjentek

Z nasbírané, nasušené.

NEKUPOVAT ZAJÍCE V PYTLI!

Filip84

A, pán je taky pacient? 🙄 „Klíčnice jakýs odvar nečistý přinesla mi, toho mi netřeba, nemocna nejsem!“? 🙄

Co je špatnýho na normálním čaji? English Breakfast Tea, Irish Breakfast Tea, English Tea N^o1, Prince of Wales Tea, Earl Grey Tea, Darjeeling Tea, etc., etc., etc.? Nevíš, o čem mluvíš? Nevíš, jak se který vaří, s čím se pije? Fajn: pij Kaffee. Nebo ještě lépe: pij kakaový nápoj z automatu na nádraží, jako jyřýk🤪. 🙄

Jsi nemocný, potřebuješ léčivý odvar, nebo nálev? V pořádku, tak se ale obrať na někoho, kdo se tomu věnuje, protože to není o tom, že si koupíš pytlík, vrazíš ho do hrnku, zaleješ vařící vodou, necháš tam pět minut a hotovo. 🤦‍♀️ Něco se zalévá, louhuje, odborně se to zove nálev, něco se musí povařit, jak fusekle, odborně se to zove odvar.

Aby to byl čaj, musí v tom být listy čajovníku (camellia sinensis), ne nějaká vrba, lípa, nebo třeba hřebíky či gumák. 🤦‍♀️🙄

Tam si uvař „českýho turka“ – jsi plebs a nekušni a nemontuj se do věcí, o kterých víš úplný hovno! 🙄🤪🤓

EKSOT123

Koluje příběh o blondýnce, zřejmě specialistce na lipové čaje:
O tom, jak k ní přišla kamarádka na návštěvu. Naše blondýnka ji chce uhostit a ptá se co si dá. „Třeba čaj.“ – „A může být lipový?“ – „Jo, klidně.“ Kamarádka pak ochutnává čaj a říká: „Poslyš, je to nějaké moc sladké!“ – „Hmm, že bych tam toho lipa dala moc?.“