Avatar uživatele
Pokročilý

Z jakých surovin se vyrábí jojo bonbony?

Koukla jsme se ale nic jsme nenašla.
Doplňuji:
Dozvěděla jsme se že např.jak se zabije krvaa tak to slizske od kůže že prý se to dáva k výrobě bonbonů.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Obsahují tyto bonbóny želatinu? Pak si přečtěte, jak se želatina vyrábí.

Želatina je jednoduchou hydrolýzou získaný přírodní produkt ze zvířecích tkání.

Želatina se získává vařením kůží, pojivových tkání a kostí zvířat, nejčastěji prasat a hovězího dobytka. Používají se k tomu vedlejší produkty, t.j zbytky masného a kožedělného průmyslu (ano, gumoví medvídci mohou být vyrobeni z toho, co zbyde při výrobě bot vašeho souseda). Jako "přírodní" látka je želatina v potravinářském průlmyslu hojně používána.

V čem se želatina používá?
Na výrobů želé - dortových polev, aspiků, gumových medvídků a podobných bonbónů, na zahuštění zmrzlin, jogurtů apod. Někdy I samotná - v potravinových doplňcích.

Proč ji výrobci používají?
Používá se velmi často, protože je to velmi laciné zahušťovadlo.

Existuje rostlinná nebo syntetická želatina?
Ne, pokud je někde uvedena ve složení želatina, vždy je živočišného původu. Želé ale lze vyrábět i z pektinu nebo agaru.

Jak lze želatinu nahradit?
Při vaření a v potravinách se místo želatiny používá pektin a agar. Narozdíl od želatiny, která je bílkovinného původu, jsou agar a pektin sacharidy.

Jsou opravdu gumoví medvídci živočišného původu?
Ano, ve většině případů jsou z vepřové želatiny. Mnozí vegetariáni to nevědí, nebo raději nechtějí vědět. V některých zdravých výživách lze opatřit i neželatinové gumové medvídky a podobné cukrovinky - čtěte ale pečlivě složení, některé jsou jen z bio želatiny, a ta je pochopitelně také z mrtvých zvířat, i když pocházejících z ekochovů.

Jak želatinu poznám ve složení potravin?
Až na některé výjimky je vyznačena na obale ve složení produktu. Je značena jako "želatina". V zahraničí má někdy přiřazené i E - číslo E441. U nás je E 441 ale hydrogenovaný řepkový olej.

Do bonbónů Jojo se přidávají přírodní barviva. Ta jsou získávána výhradně z přírodních koncentrátů (broskvová šťáva, hrušková šťáva) a rostlinných extraktů (paprika, mrkev atd.).

Zdroj: http://webcache.googleusercont ent.com/search?q=cache:98GRwJh z4YAJ:www.vegspol.cz/view.php% 3Fcisloclanku%3D2007010023+z+% C4%8Deho+se+vyr%C3%A1b%C3%AD+% C5%BEel%C3%A9+do+bonbonu&cd=9& hl=cs&ct=clnk&gl=cz

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ingredience:
bonbóny JoJo - Marshmallow, citrónová šťáva, moučkový cukr

Zdroj: http://www.recepty.cz/recept.a sp?id_receptu=JNKMMMLQM3&id_ka tegorie=JNLQIRH5&page=2


Avatar uživatele
Bronzový

suroviny jsou důležité,ale rozhodný je spůsob výroby,který je patentován

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Panenko, podívala jsem se na odkaz. Je to recept na výrobu marcipánu, nikoliv bonbónů.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 845
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.